Росія підписала угоду з Туреччиною про будівництво газопроводу в обхід України
Турки отримають від Росії знижки на газ
Туреччина і Росія підписали міжурядову угоду щодо газопроводу «Турецький потік», повідомила у понеділок, 10 жовтня, прес-служба президента Росії Володимира Путіна.
Розмова президентів проходила за зачиненими дверима. З російської сторони в переговорах брали участь міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, помічник президента РФ Юрій Ушаков і міністр енергетики РФ Олександр Новак.
Як повідомляє BBC, виступаючи на спільній з Ердоганом прес-конференції після підписання, Володимир Путін заявив, що договір передбачає знижку на газ для турецьких споживачів.
Раніше голова «Газпрому» Олексій Міллер говорив, що підписана угода передбачає будівництво двох гілок магістрального трубопроводу по дну Чорного моря. «Потужність кожної нитки 15,75 млрд кубометрів газу», – говорив тоді Міллер.
Перша нитка газопроводу буде призначена для поставок газу турецьким споживачам, сказав Міллер. Вона буде завершена в другій половині 2019 року. Друга нитка буде використовуватись для поставок в Європу, точної дати завершення її будівництва Міллер не назвав.
Також представники російського концерну заявляли, що газопровід «Турецький потік» повинен стати єдиним маршрутом для поставок російського газу в країни ЄС, який дозволить зняти ризики транзиту через Україну.
Ердоган на прес-конференції заявив, що роботи по «Турецькому потоку» з боку Туреччини будуть прискорені.
«Турецький потік» — проект міжнародного газопроводу потужністю до 32 млрд куб. м газу в рік. Проектом передбачається, що труба буде прокладена по дну Чорного моря з Анапського району Росії в Туреччину. Далі на кордоні Туреччини та Греції передбачається будівництво газового хаба, через який газ подавався б в європейські країни. Таким чином, газопровід дозволить РФ диверсифікувати поставки природного газу в Європу і знизити залежність постачальників і покупців від країн-транзитерів, зокрема від України. Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що будівництво «Турецького потоку» несе певні ризики для України, однак вважає даний проект на 90% блефом.
В серпні цього року після загострення у відносинах між двома країнами Путін і Ердоган домовилися розморозити будівництво транзитного газопроводу.