Росія продає КНДР енергоносії, всупереч санкціям Ради безпеки ООН
Незважаючи на спроби ООН за допомогою санкцій змусити керівництво КНДР відмовитися від ракетно-ядерної програми, офіційний Кремль розширює співпрацю з Пхеньяном. Про це інформує Deutsche Welle.
У першому кварталі 2017 року товарообіг між Росією і Північною Кореєю збільшився більш ніж на 85% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
За даними Федеральної митної служби РФ, з січня по березень товарообіг між обома країнами склав близько 32 млн доларів. Левова частка російських поставок до Північної Кореї припадає на енергоносії. Зокрема, Москва експортувала в КНДР кам'яне вугілля на 22 млн доларів, буре вугілля - на 4,7 млн і нафту - на 1,2 млн доларів.
Тим не менш, «допомога» Росії не допомогла КНДР позбутися паливної залежності. У 2015 році Пхеньян закупив у Пекіна 500 тисяч тонн нафти. При цьому санкції на продаж Пхеньяну енергоносіїв поширюються лише на авіапаливо (за винятком державної північнокорейської авіакомпанії Air Koryo), продавати КНДР сиру нафту не заборонено.
За той самий період Північна Корея поставила в Росію продукцію на суму всього лише 420 тис. доларів. Переважно продукти хімічної промисловості та музичні духові інструменти.
В той час, як товарообіг між Москвою і Пхеньяном зростає, товарообіг між Північною Кореєю і її найважливішим економічним партнером – Китаєм, падає. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон і Пекін досягли консенсусу щодо ядерної програми КНДР, який полягає в тому, що Китай, будучи найважливішим торговим партнером Північної Кореї, використає свої важелі впливу на неї.