Росія вимагає від українського виробника снарядів 2,5 млн доларів за невиконаний контракт
Українські суди у цій справі стають на бік російської компанії, проти якої в Україні запроваджено санкції
До теми
Українські суди зобов’язують вітчизняний оборонний завод «Артем» виплатити одній із російських компаній, яка перебуває в Україні під санкціями,2,5 мільйона доларів. Така вимога пов’язана з тим, що «Артем» припинив постачати свої товари російській компанії.
Як повідомив «24 канал»ще до анексії Криму та окупації Донбасу українська державна компанія «Артем» тісно співпрацювала з російською «Авіа-ФЕД-Сервіс». Підрозділ «Укроборонпрому» постачав росіянам вироби, які можна використовувати і у цивільних, і у військових цілях.
У 2014 році через російську агресію Україна запровадила обмеження. Під санкції потрапила і російська компанія «Авіа-ФЕД-Сервіс». Україна заборонила постачати їй будь-що. Росіяни подали позов до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Росії.
Росія вимагала аби українці повернули аванс і відсотки за затримку. Разом – це майже 2,5 млн доларів. Зрештою російська сторона перемогла.
Українські суди спершу раз за разом відмовляли у задоволеннях позовів росіян, посилаючись на режим санкцій, втім, восени 2018 року Верховний Суд постановив переглянути справу.
Розгляд справи почали спочатку і ухвалили рішення на користь російської компанії. Наново слухає справу і Верховний Суд, де вже український завод «Артем» намагається оскаржити рішення суддів. Про санкційні списки навіть не згадують.
Представник російської компанії вимагає розгляду питання на рівні міжнародного публічного права. Представник «Авіа-ФЕД-сервіс» Василь Білоус заявив, що отриманий аванс потрібно повернути, адже Україна виконує взяте на себе міжнародне зобов'язання. Натомість в «Укроборонпромі» зазначили, що аванс відробили, але поставити продукцію вже не мали права.
«Якщо нас змусять виплатити 2,5 мільйона доларів, завод просто зупиниться. Це означає, що ми не зможемо виконати контракти на виготовлення снарядів 152 міліметрів, корпусів, ракетобудування», – сказав заступник гендиректора «Укроборонпрому» Мустафа Найєм.