Росія вийшла з Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час війни
Росія фактично вийшла з Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів, у зв'язку з чим ООН тепер не зможе судити Росію за порушення прав цивільних осіб під час війни. Відповідний закон підписав президент РФ Володимир Путін, а документ опубліковано на сайті Системи забезпечення законодавчої діяльності Держдуми.
«Відкликати заяву, яка була зроблена СРСР при ратифікації Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 1), прийняту у Женеві 8 червня 1977 року, відповідно до пункту 2 статті 90 названого Протоколу 1», – йдеться у 1 статті документа.
Законопроект затвердив російський парламент у жовтні 2019 року, а 6 листопада його схвалила Рада Федерації.
Підписання закону Путіним означає, що відтепер Росія не визнає статтю додаткового протоколу до конвенції, яка закріплює роль спецкомісії ООН як судового органу, що має право судити країну за порушення прав цивільного населення в умовах війни.
Зазначимо, що у листопаді 2016 року Росія вийшла з договору про Міжнародний кримінальний суд, який розслідує злочини під час військових дій. Тоді Путін визнав, що це було зроблено через анексію Криму і військовий конфлікт на Донбасі.
У травні 2019 року постійний представник РФ при Раді Європи Іван Солтановський допустив можливість виходу Росії з Європейської конвенції з прав людини та Ради Європи.