Російський суд визнав українського політв’язня винним в образі прокурора
Термін ув’язнення Станіслава клиха збільшили ще на один місяць
Заводський районний суд Грозного засудив громадянина України Станіслава Клиха до 240 годин обов’язкових робіт, що були замінені на один місяць позбавлення волі, оскільки визнав його винним в образі прокурора. Про це повідомив «Кавказский Узел».
20 лютого Верховний суд Чечні виніс постанову про передачу матеріалів для порушення стосовно Станіслава Клиха кримінальної справи про образу прокурора під час судового засідання. Політв’язень відмовився визнати провину.
Сьогодні, 21 листопада, прокурор зажадав для Клиха 1,5 місяці позбавлення волі. Головуючий виніс обвинувальний вирок у справі про образу прокурора.
Згідно з рішенням суду, Станіслав Клих «діяв навмисно» і його провина «підтверджується свіченнями потерпілого і свідків», а також іншими письмовими доказами, в тому числі висновками лінгвістичної експертизи.
Суддя призначив покарання у вигляді 240 годин обов’язкових робіт. При повному складанні покарань за сукупністю вироків обов’язкові роботи замінені на позбавлення волі. Остаточно Клих засуджений до одного місяця позбавлення волі.
Нагадаємо, Станіслав Клих був затриманий у Росії у 2014 році, коли поїхав до своєї вагітної співмешканки в Орловську область (Росія).
За версією російського слідства, Клих був членом організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воював проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.
У вересні минулого року на суді він заявив, що свідчив під тортурами. Крім цього Клих заявляв, що взагалі ніколи раніше не був в Чечні.
26 жовтня 2016 року Верховний суд Росії визнав законним вирок українським громадянам Миколі Карпюку та Станіславу Клиху, яких засудили до 22 з половиною та 20 років ув’язнення відповідно. Президент України Петро Порошенко назвав це рішення у «черговим фарсом у російському судилищі».
Політвязень через консулів уже передав в Україну документи, необхідні для підготовки позову у Європейський суд з прав людини.