Розробники операційної системи Fedora Linux заборонили використовувати її в Криму
Розробники відкритого програмного забезпечення Fedora Linux заборонили використовувати його в анексованому Росією Криму, йдеться у їхньому повідомленні в оновленій експортній угоді для користувачів, датованій 5 вересня, повідомило видання «Крим.Реалії».
Розробники системи ухвалили таке рішення, обґрунтувавши його чинними правилами експортного контролю США. Згідно з цими правилами, заборонено постачати програмне забезпечення для комп'ютерів до країн, що перебувають під санкціями.
«Завантажуючи програмне забезпечення Fedora, ви підтверджуєте, що розумієте наступне: програмне забезпечення Fedora й супутня технічна інформація можуть регулюватися Правилами експортного контролю США й іншими законами США й інших країн і не можуть експортуватися або передаватися до заборонених експортним контролем США країн і держав, які підпадають під санкції США: на цей момент Куба, Іран, Північна Корея, Судан, Сирія та Кримський регіон України», – йдеться в оновленій експортній угоді.
У попередній версії експортної угоди, що оновлювалася в листопаді 2015 року, Крим не належав до числа регіонів, куди були заборонені поставки ОС Fedora Linux.
У світі існують десятки версій операційних систем, заснованих на Linux. Fedora з'явилась у листопаді 2003 року і є одним із найбільш популярних дистрибутивів Linux поряд із Ubuntu, Debian, Knoppix, SUSE і ін.
Fedora – вільне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, що створюється співтовариством Fedora Project. У теорії це означає, що будь-яка людина може завантажити з сайту Fedora Project операційну систему Fedora, використовувати й модифікувати її на свій розсуд.
Екс-президент США Барак Обама 19 грудня 2014 року підписав указ, яким були запроваджені санкції щодо Криму. Так, указ Барака Обами «Про блокування власності певних осіб і заборону певних транзакцій щодо Кримського регіону України» забороняє «експорт, реекспорт, продаж або постачання, прямо або опосередковано, будь-яких товарів, послуг або технологій зі Сполучених Штатів або особою Сполучених Штатів, де б воно не перебувало, до Кримського регіону України».
Нагадаємо, Росія почала окупацію Криму наприкінці лютого 2014 року.