Розвідка Іспанії повідомила про «російський слід» у каталонській кризі
Розвідувальне відомство Іспанії – Національний криптологічний центр CCN, який відповідає за протидію кібернападам на мережі державних адміністрацій вперше опублікувало в офіційному звіті свої підозри щодо існування російського втручання в каталонську кризу. Про це 22 травня повідомляє іспанське видання El Pais.
CCN підпорядковується Національному центру розвідки Іспанії. У документі перераховуються виявлені протягом 2017 року загрози. Фахівці центру вказують на тезу про втручання Москви, однак не деталізують зазначену інформацію.
«Здається доведеною присутність активістів, спонсорованих російськими установами, у висвітленні в ЗМІ конфліктної ситуації, яка склалася в Каталонії у 2017 році внаслідок ухилення від чинної конституційної законності окремих каталонських автономних установ», – йдеться в звіті іспанської розвідки.
Зазначимо, що минулого року представники уряду та Міноборони Іспанії виступили з заявою про те, що російські і венесуельські хакери втручаються у кризу в Каталонії.
1 жовтня в Каталонії пройшов невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за від'єднання проголосувало 90,18%, проти - 7,83% при явці 43,03%.
27 жовтня парламент Каталонії затвердив резолюцію про проголошення незалежної республіки. У відповідь Сенат (верхня палата парламенту) Іспанії схвалив прохання Мадрида про введення в дію 155-ї статті конституції королівства, яка дозволяє обмежити самоврядування Каталонії. Після її схвалення було прийнято рішення відсторонити від посад главу Каталонії Карлеса Пучдемона і членів його уряду. Крім того, був розпущений парламент Каталонії та призначені дострокові вибори в автономному співтоваристві.
Тоді ж Пучдемон втік до Брюсселя. У березні він був затриманий в Німеччині на шляху з Фінляндії в Бельгію після видачі іспанським судом європейського ордера на його арешт за звинуваченнями в підбурюванні до бунту і розтраті держкоштів. Зараз політик перебуває в ФРН, за рішенням суду його випустили на свободу під заставу в 75 тис. євро.