Румунська мова стала регіональною у Тячівському районі
Депутати Тячівської районної ради на Закарпатті на черговій сесії ради ухвалили рішення надати румунській мові статус регіональної.
Як повідомляє прес-служба Тячівської райради, відповідне клопотання з проханням розглянути це питання направила Закарпатська обласна організація румун, Закарпатська обласна спілка "Дачія", товариство ім. Дж.Кожбука, десять депутатів Тячівської райради шостого скликання - представники румунського регіону.
За рішення «Про засади державної мовної політики», яке визначає румунську мову як регіональну, проголосувала більшість депутатів, пише Інтерфакс-Україна.
Зокрема, в рішенні зазначено: «Визнати, що румунська мова як регіональна використовується на території Тячівського району в роботі місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах громадського життя». Також наголошується на необхідності під час формування кошторисів витрат передбачити фінансування витрат.
Тячівський район Закарпатської області є одним із найбільших районів України. Населення нараховує понад 173 тис. жителів (українці - 83%, румуни - 12% та угорці - 3%).
Угорська мова стала регіональною в місті Береговому (Закарпаття), молдовська (румунська) - у селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.
Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада України ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав його, закон набув чинності 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Згодом Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації «мовного закону».
Додамо, що 9 жовтня 2012 року депутати Львівської обласної ради визнали нечинним Закон "Про засади державної мовної політики" на території Львівщини. Аналогічні рішення раніше прийняли Тернопільська та Івано-Франківська облради.