Садовий запропонував тимчасово облаштувати перевантажувальну станцію за межами Львова
Відповідну пропозицію передали в ЛОДА
До теми
Найгіршою ситуація зі сміттям є у Сихівському, Шевченківському та Франківському районах Львова. Для того, щоби вивезти це сміття, необхідно облаштувати перевантажувальну станцію. Місто пропонує тимчасово облаштувати таку станцію за межами Львова, аби туди вивезти сміття зі Сихова, Шевченківського та Франківського районів. Зараз таку територію шукають, а пропозицію передано в ЛОДА. Про це повідомила прес-служба ЛМР.
За словами міського голови Андрія Садового, динаміка щодо вивезення сміття з міста покращилася. За останні дні з міста вивозиться більше сміття, ніж продукується за добу. Однак, багато сміття є ще на перевантажувальних станціях.
«На ТЕЦ-2 нема можливостей облаштування перевантажувальних станцій і я не поділяю позиції, яка звучала на комісії по надзвичайних ситуаціях: облаштовувати там полігон. Я проти цього і така сама позиція людей, які живуть поруч. Не потрібно давати такі ініціативи без консультації з владою міста і мешканцями, адже це тільки йде на шкоду. Будувати завод там можливо тому, що він в екологічному плані буде більш безпечний, ніж сама ТЕЦ-2», – пояснив Андрій Садовий.
За словами міського голови, головним завданням після вивозу сміття є його сортування та роздільний збір. Відтак, відповідну ухвалу готують на сесію міської ради, яка відбудеться в четвер, 29 червня.
«Зараз ми виготовляємо відповідні наліпки і буде велика промоційна кампанія у межах міста, щоб ми були готові до роздільного збору і щоб, у першу чергу, збирати органіку, яка дає неприємний запах. Але для цього спершу потрібно очистити ті майданчики, які переповнені, бо там ніякого роздільного збору не може бути», – пояснив міський голова.
До слова, сьогодні у Львові випробували перші з трьох ваг, які встановлять для зважування сміття. Це ваги, які встановлені на території приватного підприємства на вул. Шевченка. Машина компанії «Санком» здійснила пробне зважування на цій станції.
Нагадаємо, ваги для зважування відходів, які вивозитимуть за межі Львова, встановлять на вул. Шевченка, на Сихові на ринку «Шувар»та на ЛКП «Збиранка».
«У нас завжди вага стояла і стоїть у Грибовичах. Кожна машина, яка привозила відходи з міста Львова, заїжджала на цю вагу, зважувалася, а потім відходи йшли вже на утилізацію. Коли сталася біда, то ця система перестала працювати, але об’єм, який продукує місто Львів, майже не змінюється з року в рік, він приблизно такий самий. Місто, щоб мати можливість вивозити сміття, повинно було знайти іншу формулу, яка полягала у тому, що ми компенсовуємо перевізника по кілометражу. Якщо везуть відходи на східну Україну, центральну, то це є вже поза тим тарифом, який сплачують мешканці міста Львова. Ми дуже обережні до тарифу, адже, на мою думку, якщо є кращий сервіс, то треба коригувати тариф. Зараз у Галицькому районі з’явилися кращі контейнерні майданчики, люди інвестували кошти, тому зараз піде більший напрямок по розділенню сміття», – розповів міський голова Андрій Садовий.
Також мер зазначив, що наприкінці цього року можуть розпочатися роботи з будівництва заводу на території ТЕЦ-2.
«Щоби збудувати сміттєпереробний комплекс, потрібно 2 роки: механічна переробка, компостування та третя частина – завод по глибинній переробці, а це вже більш високі технології і більші кошти», – пояснив міський голова.
За його словами, зараз підписана угода на проектування: на першу частину листопада вже має бути готовий проект. Коли буде готовий проект, відбудеться державна експертиза, а після цього – дозвіл на початок будівельних робіт і сам початок робіт.