Саудівська Аравія заборонила іноземцям паломництво до Мекки

Здійснити хадж цього року зможуть лише ті іноземці, які проживають у країні

СвітАнна Журба, 23 червня2980
Мекку та Медину закрили для вірян ще у кінці лютого

Уряд Саудівської Аравії через пандемію коронавірусу заборонив іноземцям, які не проживають на території країни, брати цьогоріч участь у хаджі – традиційному для мусульман паломництві до Мекки.

Як повідомило CNN 23 червня, здійснити паломництво до найбільшої святині мусульманського світу зможуть лише ті віряни, які вже проживають у Саудівській Аравії. У заяві уряду йдеться, що до обмеження вдаються через збільшення кількості хворих на коронавірус та відсутність вакцини від нього, аби забезпечити дотримання усіх необхідних протиепідемічних заходів та зберегти здоров'я паломників.

Здійснення хаджу – це один із п'яти стовпів ісламу та одне із найбільших релігійних зібрань у світі. Вважається, що хадж повинен здійснити кожен спроможний на це мусульманин хоча б один раз у житті. Паломництво відбувається через два місяці і 10 днів після закінчення Рамадану, і цьогоріч починається 28 липня.

Участь у паломництві до Мекки минулого року взяли більше 2 мільйонів мусульман, 1,8 млн з яких приїхали для цього з-за кордону. Ще у квітні уряд Саудівської Аравії порадив іноземцям, які планують у 2020 році здійснити хадж, відмовитися від цих планів. Зокрема, Індонезія планувала відправити до Мекки понад 220 тисяч паломників, проте на початку червня заявила, що через панедмію не відправить нікого.

Додамо, що Мекку та Медину закрили для вірян ще у кінці лютого. Станом на 23 червня у Саудівській Аравії на Covid-19 захворіла 161 тисяча людей, що є 15 показником у світі. 105 тисяч людей вилікувалися, а 1307 – померли.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук