Сенат США проголосував за нові санкції проти Росії, Ірану та КНДР
Сенат більшістю голосів проголосував за нові санкції проти Росії, Ірану, Північної Кореї, незважаючи на заклопотаність адміністрації президента США. Про це повідомляє Reuters.
Тепер законопроект буде відправлений в Білий дім на стіл Дональду Трампу, щоб він або підписав його, або наклав вето. Але навіть якщо Трамп вирішить накласти вето, законопроект, як повідомляється, отримає достатню підтримку в обох палатах, щоб скасувати президентське вето і все ж прийняти цей закон.
За обмежувальні заходи проти РФ, Ірану і Північної Кореї проголосували 98 сенаторів, 2 голосували проти.
У Конгресі США 26 липня нові санкції підтримали 419 голосами, 3 проти.
Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила журналістам, що президент Дональд Трамп перегляне законопроект про санкції. Проте вона не сказала, підпише чи ветує Трамп нові санкції.
Документ також законодавчо встановлює таке: закріплює чинні санкції проти Росії; створює механізм обов’язкового погодження з Конгресом США можливого рішення президента США з послаблення санкцій; передбачає можливість запровадження санкцій проти державних підприємств РФ, що здійснюють операції у металургійній та гірничо-видобувній галузях, та на залізничному транспорті; посилює секторальні санкції щодо фінансового сектору РФ та російської енергетики; передбачає запровадження санкцій у зв’язку з діяльністю уряду РФ у напрямку підриву кібернетичної безпеки; передбачає запровадження санкцій по відношенню до осіб, що відповідальні за порушення прав людини на окупованій РФ території, діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ, значною мірою сприяли спроможностям РФ з проведення приватизації державних активів, а також по відношенню до іноземних фізичних та юридичних осіб, що сприяли посиленню оборонних спроможностей уряду Сирії.
Також законопроектом надається право президентові США у координації з союзниками Сполучених Штатів запровадити санкції проти фізичних та юридичних осіб, що сприяють розвитку та обслуговуванню російських експортних нафто- та газопроводів.