Середня зарплата сімейних лікарів в Україні зросла до 15-25 тис. грн

За словами Уляни Супрун, у зв'язку з медичною реформою зарплата лікарів та медсестер зросла у два-три рази​

Середня зарплата сімейних лікарів в Україні становить від 15 до 25 тисяч. Про це в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла 26 січня в інтерв’ю Радіо Свобода.

Таке підвищення зарплат Уляна Супрун пов’язує із впровадженням нових правил оплати, коли людина обирає свого сімейного лікаря сама.

«Ті лікарі, які насправді є хорошими лікарями, мають багато пацієнтів, за кожного пацієнта отримують кошти, і в кінці вони мають новий трудовий договір із своїм медичним закладом. Вони вже не є прив’язані до тарифної сітки. І за кожного пацієнта отримують якусь частку грошей», – каже очільниця МОЗ.

За її оцінкою, заробітна платня лікарів і медсестер у зв’язку з медичною реформою виросла в два-три рази.​

«На рівні сімейних лікарів первинної ланки [зарплата сягає] від 15-ти до 25-ти тисяч. Це залежить від кількості пацієнтів і в якому місці, і чи це є педіатр, чи це є сімейний лікар, чи терапевт. І дуже важливо також сказати, що опитування показує, що 76% українців не лише обрали свого лікаря, але вони також є задоволені своїм вибором. Три чверті вже є задоволені своїми лікарями», – сказала Супрун.

ZAXID.NET поцікавився, яка середня зарплата сімейних лікарів у Червоноградському центрі первинної медико-санітарної допомоги, який один із перших медичних закладів Львівщини підписав договір з Національкою службою здоров'я України (НСЗУ) і фінансується за принципом «гроші ідуть за пацієнтом» ще з липня 2018 року. За словами керівника Центру Анни Ярмоли, лікар вищої категорії, який підписав максимальну кількість декларацій з пацієнтами, у 2019 році отримує понад 22 тис. грн (до вирахування податків).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук