Ще одну частину букових лісів Карпат можуть внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
У польському Кракові, де стартувала 41-ша сесія Комітету Всесвітньої спадщини, розглянуть 35 заявок про включення нових об’єктів до престижного Списку ЮНЕСКО. Про це повідомив «Укрінформ» із посиланням на Центр новин ООН.
«Серед нових заявок на включення в Список Всесвітньої спадщини на цій сесії – історико-географічний регіон Даурія, розташований на території Росії та Монголії; історичний центр азербайджанського міста Шекі; Гелатський монастир у Грузії; а також незаймані букові ліси Карпат, які розташовані на території декількох країн, включаючи Україну», – йдеться в повідомленні.
Список Всесвітньої спадщини нараховує більше тисячі об’єктів в країнах-учасницях Конвенції про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини.
41-ша сесія Комітету Всесвітньої спадщини триватиме до 12 липня.
До слова, 2007 року ділянку букових пралісів Карпат було внесено до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Це ділянка, що розташована на території Словаччини та України. Карпатська частина букових пралісів має протяжність 185 км – від Рахівських гір і Чорногори в Україні до Буковських Врхів та Вигорлату у Словаччині.
Під охороною ЮНЕСКО на цьому терені перебувають цінні недоторкані землі, на яких ростуть розлогі карпатські буки.