Що з приєднаними громадами?
Блог заступника міського голови Львова Любомира Зубача
Інші блоги автора
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт, 18:15
- Скільки поверхів збудувати поруч із церквою чи історичною віллою? 14 жовт, 14:54
- Як проспект Чорновола стане пішохідним бульваром 2 жовт, 16:55
Хоч як усіх нас лякали створенням Львівської ОТГ, життя не зупинилося. Навіть більше – можна говорити, що навколишні громади адаптуються до нових реалій. І темпами цього процесу в принципі я задоволений. Все в роботі – люди послуги одержують, реорганізація триває, ліквідаційні комісії виконують свою функцію і активно переймають справи місцевих рад.
Офіційно Львів почав опікуватися навколишніми громадами з 1 січня. Ніхто не залишився без світла чи газу, вулиці освітлюються та прибираються, заклади освіти, культури та медицини працюють. Автобуси їздять, Львів навіть запустив нові зручні маршрути – і все це за львівською ціною та з пільгами для пенсіонерів.
Не буду переповідати про кількість проведених переговорів і переукладених договорів – зрештою, це робота посадовців, аби все працювало й людям було комфортно. Хоча зусиль Департаменту міської агломерації довелось докласти чимало. І річ не лише у створенні Львівської ОТГ – наклалася ще й масштабна реорганізація в межах країни, я про поділ Львівщини на нові райони. І був період, коли через це, наприклад, школи могли опинитися без світла і газу. Був непростий перехідний період.
Вже не працюють сільські чи міські голови приєднаних громад, але решта працівників продовжує працювати, отримує зарплату, видає більшість довідок і надає послуги. Так, вони попереджені про реорганізацію, а отже, про можливе вивільнення у зв’язку зі змінами в організації праці. Зустрілися з усіма трудовими колективами, а також поговорили з кожним працівником окремо. Далі будемо спільно думати про їхнє майбутнє.
Що стосується благоустрою в навколишніх громадах, то цим питанням опікуються зараз районні адміністрації Львова: Шевченківська, Залізнична і Личаківська. Вважаю, що вдалося достойно пройти перехідний і водночас зимовий період, навіть зважаючи на великі снігопади. В той же час продовжують працювати також комунальні підприємства громад, які займаються благоустроєм та іншими питаннями господарки. Львів поступово перебирає на себе управління цими комунальними підприємствами, щоб по максимуму не припиняти надання послуг.
Про старост
Наразі їх не призначали. Чому так? Це не має сенсу, поки нема офіційного рішення Верховної Ради, тобто відповідних змін до закону.
Однак координація виконавчих органів Львівської міськради і представників громади все одно потрібна була вже й зараз. Тому наразі ми пішли іншим шляхом – почали визначати осіб, які наразі відповідають за взаємодію, є містком між громадами і міською радою. Важлива ж не назва, а суть. Проблеми самі не вирішуються. Це роблять люди.
Утім наголошу: щойно буде відповідне законодавство, відразу будемо визначатися з кандидатурами старост. Безумовно, усі прізвища обов’язково будемо виносити на публічне обговорення.
Що саме робить Департамент агломерацій і чим займаються ліквідаційні комісії.
Всі сільські ради були юридичними особами. І, за законом, щоб припинити їхнє існування, потрібні ліквідаційні комісії. Проінвентаризувати все – від фінансів і майна до земельних рішень. Аби Львову як правонаступнику знати, з чим маємо справу.
Якщо коротко, то скажу тільки про кілька напрямків роботи ліквідаційних комісій.
Зроблено:
• Фінансову звітність та звіти з інвентаризації від громад отримано в повному обсязі – тепер є можливість для аналізу;
• Рахунки в Державній казначейській службі відкрито, передачу голові комісії з припинення печаток та штампів рад здійснено – забезпечуємо оплату всіх необхідних платежів;
• Підготувалися до ґрунтовної масштабної інвентаризації – працівники департаменту оглянули стан адмінбудівель, споруд та пристроїв, машин та обладнання, інструментів та інвентарю. Відтак ці попередні напрацювання представлять на розсуд ліквідаційних комісій, які виїдуть безпосередньо на місця;
• Обстежено вулично-шляхову мережу на території рад та передано її на обслуговування відповідних районних адміністрацій – це важливо, щоб в подальшому була змога оголошувати тендери на обслуговування та ремонт цих вулиць;
• Юридичний департамент ЛМР перебрав на себе усі судові спори навколишніх громад;
• Звірили об’єкти нерухомого майна на території відповідних рад згідно з переліком, отриманим від обленерго і водоканалу – звірили, що є і чи відображено це у фінансових документах.
У роботі:
• Активно формуємо базу єдиного реєстру громади, наповнюємо її даними про мешканців приєднаних міст і сіл. Це важливо, щоб кожен міг на місці, у ЦНАПі за своїм місцем проживання, отримати будь-яку довідку. Паралельно запроваджуємо електронний документообіг – оцифровуємо документи;
• Великий пласт роботи з архівами – в деяких громадах справи потрібно архівувати, починаючи з 2000 року. У більшості громад уже визначено підрядника, який цим буде займатися. А от щодо Рясне-Руського, Рудно та Зашкова складніше – тут великий обсяг роботи, тому шукаємо підрядника, можливо, буде потрібен тендер;
• Триває інвентаризація містобудівної та землевпорядної документації – документів, що стосуються меж населених пунктів, інвентаризації земель, генеральних планів та детальних планів території тощо. Ця задача ускладнюється тим, що певна частина цих документів - у розпорядженні районних державних адміністрацій, які ще й до того теж перебувають у стадії ліквідації (Жовківська та Пустомитівська РДА). Тільки після того, як будемо мати всі ці документи у розпорядженні департаменту містобудування, зможемо готувати земельні чи містобудівні рішення індивідуального характеру в межах території навколишніх громад.
Що далі?
Зараз вже фактично готові проекти актів прийому-передачі активів та документів. Тож найближчим часом плануємо виїзні засідання ліквідаційних комісій, до яких, крім представників юридичного, фінансового департаментів, входять представники громад та міські депутати різних фракцій. Власне таким повним складом ще раз оглянемо майно та архіви, ознайомимось із результатами інвентаризації вже на місці. Всі зможуть усе побачити на власні очі. І закріпити рішення ліквідаційних комісій відповідними документами.
Якщо поглянути ще далі, то роботу ліквідаційних комісій затягувати не плануємо – будемо закінчувати роботу в усіх напрямках у найближчі кілька місяців. Власне тоді матимемо повну картину щодо стану справ у селах та містечках, розуміння, які питання треба вирішувати нагально. І, звичайно, спільно будемо приймати конкретні рішення щодо системи управління на місцях та напрямків розвитку кожної громади.