Швейцарія розгляне на референдумі питання щодо спрощеного отримання громадянства
Жителі Швейцарії у неділю, 12 лютого, на референдумі визначаються щодо трьох питань: зниження податків для корпорацій, спрощення отримання громадянства для третього покоління іммігрантів та проведення зимової Олімпіади 2026 року. Про це інформує «Радіо Свобода».
Як зазначається, згідно чинного законодавства, народження у Швейцарії не гарантує громадянства. Зміна ж процедури натуралізації дозволить онукам іммігрантів після довгих років очікування стати громадянами цієї країни. Очікується, що пропозицію підтримає більшість виборців, про що свідчать соціологічні дослідження. Уряд і більшість законодавців та політичних партій також схвалюють цю ініціативу. Водночас представники націоналістичної Швейцарської народної партії виступали проти, вважаючи, що це полегшить мусульманам шлях до швейцарських паспортів і загрожує збереженню «швейцарських цінностей».
За підрахунками, майже 25 тисяч людей в Швейцарії кваліфікують, як іммігрантів третього покоління. Приблизно 60% з них - італійці, значна частка колишніх жителів Балкан і Туреччини.
Інше питання референдуму - це голосування щодо податку. Воно стосується пропозиції уряду скасувати преференції для приблизно 24 тисяч міжнародних холдингових компаній, які зареєстровані у Швейцарії. Такого скасування тривалий час вимагали ЄС та Організація економічного співробітництва і розвитку. Для того, щоб запобігти втечі цих компаній з країни, уряд пропонує знизити загальний податок на корпорації.
Також у швейцарському кантоні Граубюнден проходить референдум щодо того, чи варто подавати заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2026 року. Цікаво, що швейцарці на референдумах у 1980 і 2013 роках вже відмовлялися від Олімпійських ігор.
Раніше повідомлялося, що у листопаді 2016 року громадяни Швейцарії на референдумі проголосували проти ініціативи щодо повної відмови від атомної енергетики і закриття всіх атомних електростанцій.
Нагадаємо, минулого року український уряд затвердив проект угоди зі Швейцарією про спрощення оформлення віз. Документ було розроблено в контексті адаптації візово-міграційної політики України до стандартів ЄС за результатами переговорів між Україною та Швейцарською Конфедерацією з метою спрощення оформлення віз громадянам України.