Скандальний законопроект щодо блокування сайтів без суду відправлять на доопрацювання
У комітеті ВРУ з питань інформатизації заявили, що ухвалення цього закону призведе до порушень права на свободу слова
Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку рекомендував парламенту відправити на доопрацювання законопроект щодо блокування сайтів без рішення суду.
Як інформує УНІАН, голова комітету Олександр Данченко зазначив, що законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» (реєстраційний № 6688) потребує «серйозного доопрацювання». За його словами, пропозиції, які є в цьому законопроекті, не узгоджені з чинним законодавством.
Голова комітету наголосив, що також цей законопроект не підтримали галузеві об’єднання. Данченко зазначив, що норми, які містяться в законопроекті щодо закриття інформаційних ресурсів без рішення суду, недемократичні і можуть призвести до порушень права на свободу слова.
Проте, комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку не є профільним щодо розгляду цього законопроекту. Профільний комітет — з питань національної безпеки і оборони – раніше ухвалив рішення рекомендувати парламенту за результатами розгляду у першому читанні ухвалити проект закону № 6688 за основу, доручивши Комітету з інформатизації та зв’язку доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, висновків Європейського суду з прав людини, зроблених судом під час розгляду скарг проти рішень про обмеження доступу до інформаційних ресурсів.
Крім профільного комітету, висновок щодо законопроекту мають надати сім комітетів парламенту, серед яких був Комітет з питань інформатизації та зв’язку.
Водночас, як пише «РБК-Україна», законопроект не планують допрацьовувати. Секретар комітету Верховної ради з питань Нацбезпеки, співавтор документа, народний депутат Іван Вінник заявив, що Верховна Рада не підтримає навіть допрацьований законопроект.
«Я не побачив конструктивної критики. Я бачу такі вислови як «Це не потрібно» і «Ми це робити не будемо». Напевно, якась маса моїх колег вважає, що це не потрібно», – сказав Вінник.
За його словами, в разі допрацювання законопроекту за прикладом країн ЄС та США, законопроект все одно не матиме підтримки у парламенті.
Раніше низка журналістів та різних організацій заявили, що законопроект № 6688 не можна ухвалювати, оскільки його положення загрожує обмеженню свободи слова в Україні.
4 липня Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони рекомендував парламенту ухвалити в першому читанніпроект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері (№6688).
Положення документу істотно розширюють можливості правоохоронних органів щодо блокування інтернет-ресурсів. Однією з головних норм законопроекту є блокування веб-сайтів у досудовому порядку за рішенням слідчого судді.
Представники інтернет-спільноти України заявили, що ухвалення такого закону призведе до негативних наслідків, які суттєво вплинуть на рівень свободи в інтернеті, а також стане підставою для монополізації ринку надання послуг із доступу до Всесвітньої мережі.