Снігоприбиральна техніка у Львові з міжквартальних доріг переїде у двори
Комунальні служби продовжують розчищати місто. У вівторок снігові подушки струшували з дахів будинків. А техніка із магістральних та міжквартальних вулиць переїхала на міжбудинкові дороги. Місто прибирало майже 90 одиниць спецтехніки.
Розчищати головну площу Львова від снігу пан Ігор почав ще зранечку. Найважче згорнув трактор. Чоловіку ж залишилось прочистити все за лавками. За сьогодні, каже, все прибере.
«Техніки є багато так що воно прибирається швиденько і вже добавка я так дивлюся на небо не намічається – сонце пригріває, що стопиться - то стопиться, а решта все прибереться», – каже працівник Галицького ШРП Ігор.
Чоловік сподівається на власні сили. Допомоги від перехожих не чекає. Але такі добродії – трапляються. Працівник одного з кафе у центрі вирішив полегшити роботу прибиральниці і допоміг прибрати біля свого закладу. Сніг з тротуарів на дорогу згортає трактор, бо такі обсяги людям не під силу. Комунальники посипають тротуари, але сніг після хімікатів перетворюється у кашу.
«Неможливо їхати по тротуарах. Дорога розчищена, а весь сніг на тротуарі – це просто неможливо в руках просто піднімаєш і йдеш», – розповідає Людмила, яка гуляє з візочком.
Якщо дороги у центральній частині міста вже розчистили, то до спальних районів ще не добрались. Це вулиця Дунайська. На проїзній частині тут і машини і люди. У департаменті житлового господарства пояснили – тільки сьогодні почали чистити міжбудинкові дороги. Бо в пріоритеті спершу були магістральні та міжквартальні.
«Крок за кроком ми розчищаємо, виходячи з тієї техніки, яка є наявна підрозділом міської ради і персоналу який є», – пояснює директор департаменту житлового господарства Сергій Бабак.
Слизькі тротуари одразу ж удвічі збільшили кількість травмованих. За минулу добу у три травмпункти міста звернулося 104 пацієнти. У вівторок до обіду у восьмій міській клінічній лікарні було вже четверо, пані Ірина одна із них.
«Йшла по вулиці нерозчищеній по Личаківській, де один лід, одні горби, послизнулася і впала і все. Вулиці чистити треба», – говорить Ірина, яка зламала руку.
Лікарі розповідають – найдешевше лікування – це попередження травми. Потрібно носити відповідне взуття, яке не ковзає, оминати лід, а руки мають бути вільні, щоб можна було балансувати і тримати рівновагу.
«Не падати на якусь кінцівку не висовувати руку, а стратися впасти тулубом, стороною. Хоча це також є не панацея», – каже завідувач травмпункту 8-ї міської клінічної лікарні Олександр Луговий.
А ще проходячи біля будинків піднімайте голови до гори й не ігноруйте червоно-білих стрічок. Адже сніг на голову може таки впасти.