Сьогодні у Львові освятять Костел єзуїтів

СуспільствоІрина Кічула, 6 листопада 20110
Сьогодні у Львові освятять Костел єзуїтів
фото tourist.lviv.ua

Сьогодні у Львові відбудеться освячення гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, більш знаного у місті як Костел отців єзуїтів. Його нинішнє освячення приурочено до 20-річчя утворення Збройних сил України.

Святкову Літургію очолить архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк). На урочистість також запрошені представники різних конфесій, які візьмуть участь у спільній молитві за українське військо.
Храм святих апостолів Петра і Павла з 1848 по 1946 рр. виконував функцію гарнізонного храму.
«Його призначення бути місцем молитви для військовослужбовців було визначено ще у попередні віки, - зазначив настоятель храму о. Степан Сус, головний військовий капелан Львівської архиєпархії УГКЦ. - Тому наше завдання докласти усіх зусиль, щоб у стінах святині й надалі формувались та духовно зростали військовослужбовці та їхні родини. Окрім цього, храм є місцем зустрічі з Богом для кожної людини. Ми сподіваємось, що у стінах храму різні конфесії України зможуть часто зустрічатись для спільної молитви за українське військо».
Довідка: Костел отців єзуїтів належить до об’єктів Списку культурної спадщини ЮНЕСКО як частина Львівського історико-архітектурного заповідника і є пам’яткою архітектури національного значення. У 2010 році виповнилось 400 років із дня заснування храму.
Протягом 65 років храм використовувався як книгосховище бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України. Ухвалою Львівської міської ради № 3698 від 08.07.2010 року споруду Костелу Петра і Павла оо. єзуїтів було передано УГКЦ. За спільним клопотанням курії Львівської архиєпархії УГКЦ та Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника впродовж двох останніх років для вирішення долі храму (звільнення його від книг) науковій бібліотеці ім. В. Стефаника було надано у користування два приміщення: будинок колишнього кінотеатру ім. І. Миколайчука (вул. Личаківська, 131) та приміщення однієї із розформованих частин Львівського гарнізону (м. Львів, вул. Авіаційна).
Однак відкриття гарнізонної церкви відкладалося через брак коштів для проведення ремонтних робіт у нових приміщеннях книгосховища.
1 листопада капелани та доброчинці Центру військового капеланства Курії Львівської архиєпархії УГКЦ зробили добровільну пожертву в сумі близько 120000 гривень на ремонт покрівлі фондосховища Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України, що на вул. Авіаційній, 1 Цей вчинок вони здійснили у пам’ять митрополита Андрея Шептицького.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук