Соціологи дізнались, як українці відповіли на п’ять питань від Зеленського
Найменшу підтримку отримало питання про вільну економічну зону на Донбасі
Соціологічна група «Рейтинг» під час проведення екзит-полу на місцевих виборах опитувала також тих, хто відповідав на запитання у межах всенародного опитування, яке ініціював президент України Володимир Зеленський. Дані свого дослідження соціологи оприлюднили увечері в неділю, 25 жовтня, після закриття виборчих дільниць.
Соціологи спілкувалися як з тими, хто брав участь в опитуванні, так і з тими, хто голосував на виборах, але не брав участі в опитуванні. Останнім соціологи задавали ті ж запитання, які були в анкеті всенародного опитування.
Згідно з даними екзит-полу, право України на використання гарантій безпеки визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 10% – не підтримують, 12% – не змогли відповісти. Водночас, серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні – 56% підтримують її, 13% – не підтримують, 31% – не змогли відповісти.
Легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% – не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні – 52% підтримують її, 28% – не підтримують, 20% – не змогли відповісти.
Ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% – не підтримують. Серед тих, хто не брав участь в опитуванні – 63% підтримують її, 21% – не підтримують, 16% – не визначилися.
Ідею скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% – не підтримують. Серед тих, хто не брав участь в опитуванні – 81% підтримують її, 7% – не підтримують, 13% – не визначилися).
Водночас ідею створення вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей підтримують 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% – не підтримують, 12% – не визначилися. Серед тих, хто не брав участі в опитуванні – 33% підтримують її, 39% – не підтримують, 28% – не визначилися.
Опитування президента проводилося поблизу 69% дільниць, на яких працювали соціологи. На тих дільницях, де опитування президента не проводилось – 67% відповіли, що взяли б участь у ньому, якби воно проводилось.
Загалом в опитуванні президента найбільше брали участь виборці партії «Слуга народу» (63% – брали, 37% – ні), а найменше – виборці партії «Європейська солідарність» (27% – брали участь, 73% – ні).
Дослідження проходило 25 жовтня серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Вибіркова сукупність – 9947 респондентів. Серед них 1200 респондентів методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів (опитування тих, хто не голосував на виборах). Помилка репрезентативності: не більше 2,8%. А також 8747 респондентів, які взяли участь у виборах, на виході з 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності. Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку. Помилка репрезентативності: не більше 1,4%.
Нагадаємо, що під час проведення опитування, яке ініціював Зеленський, один респондент міг заповнювати необмежену кількість анкет.