Список претендентів на місце Черномирдіна
Серед найімовірніших кандидатів на місце посла Росії в Україні називають 59-річного заступника міністра закордонних справ Росії Григорія Карасіна, який відповідає за напрямок відносин Росії з країнами СНД. Саме він курує відносини Росії з Україною. Зокрема ще в середу він брав участь у роботі підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту і його перебування в Україні.
Як інформує "Українська правда", півроку тому серед кандидатів також пролунало прізвище губернатора Московської області Бориса Громова. В грудні навіть ходили чутки про те, що в Держдуму збиралися вносити документи про його призначення, але ця інформація не підтвердилася.
Ще в березні політолог, а тепер ще і заступник секретаря РНБО Дмитро Видрін називав можливою кандидатуру Дмира Рогозіна, який зараз є представником Росії при НАТО в Брюсселі.
Також серед кандидатів називають російського бізнесмена Олександра Лебедєва, який намагався стати мером міста Сочі на виборах 26 квітня цього року. Більше того, політологи вважають, що він є найкращим варіантом.
"Він був би оптимальним послом, бо він є представником бізнесу", - наголосив політолог Станіслав Бєлковський, який в той же час висловив сумнів, що це реально.
"Лебедєв не розцінюється Кремлем, як фігура повністю підконтрольна. Він є частково незалежним, а це в Росії не вітають", - вважає Бєлковський.
Видрін також вважає, що Лебедєв був би непоганим послом. "Росія - країна досить кулуарна, і я не знаю, що там кажуть в кулуарах. Але ходять плітки, що він налагодив стосунки з першими особами", - розповідає Видрін.
Сам Лебедєв ще в березні, почав торгуватися. "Ви розумієте, що я - не кадровий дипломат. Мені зустрічати людей в аеропорту якось не пристало. Мені ці протокольні функції не зовсім потрібні. Тоді мене треба робити якимось спецпредставником. Я з великою повагою до цієї посади ставлюся", - говорив Лебедєв "Українській правді".
Говорячи про наступного кандидата Видрін для порівняння зазначив, що Черномирдін був непоганим послом "у кризову епоху - нафти і газу".
"Зараз буде посткризова епоха, епоха інших понять, термінів. Послом має бути призначена людина, яка б володіла посткризовим дискурсом", - сказав він.
"Наприклад Андрій Кокошин. Він може і тої генерації, як Черномирдін, але живе в дискурсі вищих технологій", - сказав він.
Кокошин є депутатом Держдуми, колишній секретар Ради безпеки Росії, був головою комітету держдуми у справах СНД а також цивільним заступом міністра оборони. Він є директором Інституту проблем міжнародної безпеки РАН, декан факультету світової політики МДУ ім. Ломоносова, член Російської академії суспільних наук.
"Або потрібні люди іншої генерації, які виросли в Інтернеті, на іншій інформаційній базі. Це може бути навіть жінка, або хтось з науковців - наприклад один з завідувачів кафедри Московського державного університету", - сказав Видрін, але не назвав жодного прізвища.
Бєлковський вважає, що новопризначений посол матиме нижчій статус з меншим обсягом функцій. "Основні комунікації будуть відбуватися на рівні лобістів і тіньових бізнесменів. Наприклад з української сторони це може бути Віктор Медведчук", - припускає російський політолог.
Нове призначення російського посла в Україну може затягнутися. У Москви вже є негативний досвід довготривалого вибору посланців. Так в Білорусі Мінськ понад три місяці не давав згоди на призначення голови російської дипломатичної місії, і Росії навіть довелося змінити кандидатуру.