Створений українськими конструкторами наносупутник вийшов на власну навколоземну орбіту
Наносупутник PolyITAN-2, який був створений фахівцями Київського політехнічного інституту, вийшов на власну навколоземну орбіту, куди його 18 квітня з мису Канаверал в США доставила ракета ATLAS-5. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У ніч на 27 травня команда встановила радіозв’язок і почала налагоджувати окремі підсистеми створеного ними наносупутника.
Цей апарат для освітнього, наукового та технологічного застосування PolyITAN-2 був створений фахівцями НТУУ «КПІ» в рамках міжнародного проекту QB50.
«Космічний апарат було створено в межах міжнародного космічного проекту QB50 під загальною координацією Інституту гідродинаміки фон Кармана (Бельгія). Головне завдання проекту – дослідження змін клімату. Його розпочато в рамках Програми Європейської Комісії FP7 у 2012 році», – повідомили у прес-службі Міносвіти.
Фото — space.com.ua
PolyITAN-2 – наносупутник вагою 1,9 кг. Назва складена з комбінації слова «політехнічний» і абревіатури «технологічний автоматичний наносупутник».
Це інтелектуальний робот, здатний самостійно підзаряджатися і транслювати інформацію про нижніх шарах атмосфери – термосфери та іоносфери на великих відстанях. Вся отримана інформація буде записуватися в архів центрального бортового процесора і за допомогою плати радіоканалу передаватися на Землю і розсилатися в банки даних всіх університетів, що беруть участь в проекті.
У 2014 році було створено та виведено на навколоземну орбіту перший наносупутник PolyITAN-1. Третій рік цей космічний апарат продовжує успішно працювати на навколоземній орбіті і регулярно передає дані в центр управління польотом КПІ.