Суд відпустив другого фігуранта «справи Мартиненка» на поруки депутатам
До теми
Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід екс-голові наглядової ради Одеського припортового заводу Сергію Переломі у вигляді особистої поруки. Про це інформує УНН.
«Відмовити у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для Переломи... Застосувати відносно Сергія Переломи запобіжний захід у вигляді особистої поруки», - вирішив слідчий суддя Олександр Бобровник.
Як зазначається, Перелому віддали на поруки чотирьом народним депутатам. Суд також зобов'язав підозрюваного здати паспорти і утриматись від спілкування зі свідками та підозрюваними по справі, в тому числі з Мартиненком.
Запобіжний захід для Сергія Переломи діятиме до 20 червня включно. Під час обговорення клопотання прокурор САП Роман Симків заявив, що під час обшуку у Переломи виявили авіаквитки на 29 квітня, які свідчать про те, що він може виїхати закордон. Крім того сторона обвинувачення зазначила, що підозрюваний цього року більше 20 разів перетинав кордон України.
Адвокати захисту наголосили, що щодо Сергія Переломи є ще одне кримінальне провадження, в рамках якого йому не обирався запобіжний захід, однак від слідства підозрюваний не переховується.
Сам Перелома запевнив, що «ніколи не торгував ураном, не укладав угод і не брав участі у конкурсах, торгах». Він зазначив, що підозра не відповідає дійсності, оскільки він не вів господарської діяльності.
«Якщо я і перетинаю державний кордон, то кожного разу повертаюся додому», - сказав Сергій Перелома, додавши, що виконує всі зобов’язання, покладені на нього в рамках іншого кримінального провадження.
При цьому він додав, що наступна його поїздка узгоджена з СБУ, оскільки він має доступ до державної таємниці.
Також Перелома поінформував обвинувачення, що все його майно арештоване в рамках іншого кримінального провадження і тому він не може фінансово вносити заставу.
Нагадаємо, у четвер, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали двох осіб - екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу Микола Мартиненка та одного його спільника Миколу Щурікова - за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) та ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України, через які ДП «СхідГЗК» завдано збитків на суму $17,28 млн.
Сам Мартиненко заявив, що звинувачення проти нього сфальсифіковано за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника з метою піару і відволікання уваги від провалів бюро. Запобіжний захід Мартиненку обиратиме Солом'янський районний суд Києва.
Раніше також повідомлялося, що САП просить суд взяти екс-нардепа Миколу Мартиненка під варту на 60 діб, з альтернативою застави в 300 млн грн. Між тим, три міністри від «Народного фронту» заявили, що готові взяти затриманого Мартиненка на поруки.
Слід нагадати, що детективи НАБУ затримали колишнього голову наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому у справі завдання збитків ДП «СхідГЗК» у п'ятницю, 21 квітня.