Суд вирішив не проводити більше публічних засідань за позовом антикорупціонерів до СБУ

Окружний адміністративний суд Києва вирішив перейти до письмового провадження у справі за позовом антикорупційних активістів із «Центру протидії корупції» (ЦПК) до Служби безпеки України через засекречення інформації про декларації співробітників цього відомства.

Як повідомило Радіо Свобода, на засіданні 10 травня суд вирішив не проводити більше публічних засідань у цій справі. Коли суд планує ухвалити рішення у справі – наразі невідомо.

«Юридично немає жодного аргументу, щоб суд прийняв рішення на їхню користь. Тому вони пішли іншим шляхом. Вони пробують через РНБО провести окремий порядок, за яким сховати і оперативників, і всіх інших», – заявив голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін перед судовим засіданням.

Представники СБУ і Національного агентства із запобігання корупції, які виступають відповідачами у справі, від коментарів утрималися. Представник СБУ лише зазначив, що реєстр НАЗК не передбачає зберігання інформації,що становить державну таємницю. А представник ЦПК заявив, що закон не передбачає створення будь-яких аналогічних, паралельних реєстрів декларацій.

6 березня громадська організація «Центр протидії корупції» повідомила, що подала до суду на Службу безпеки України через засекречення інформації про декларації співробітників цього відомства. «Визнання керівництвом СБУ інформації про декларації державною таємницею, подачу декларацій не до НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження, доступ до якої мають тільки в службі, активісти вважають незаконним», – заявили в організації. Перше судове засідання у справі відбулося того ж дня.

Також активісти вимагають визнати незаконною бездіяльність керівництва Нацагентства із запобігання корупції, «яке мало розробити порядок подання декларацій для «секретних держслужбовців». Утім, як стверджують активісти, такого порядку розроблено не було, і доступ до державної таємниці у НАЗК іще не отримали – а це, за словами антикорупціонерів, єдиний спосіб перевіряти «цілком таємні декларації», що за законом і мають робити в Нацагентстві.

Система електронного декларування статків високопосадовцями є однією з вимог закону «Про запобігання корупції». Перший етап подання електронних декларацій завершився наприкінці жовтня 2016 року. Але в СБУ тоді заявили, що всі співробітники відомства подали електронні декларації вчасно, але «дані співробітників спецслужби не можуть бути доступні широкому загалу».

У грудні 2016 року журналісти з’ясували, що програми «Схеми» повідомили, що СБУ засекретила декларації своїх співробітників і до них не має доступу навіть НАЗК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук