Суд зняв арешт із 415 об'єктів нерухомості компанії Коломойського
Арешт на ці об’єкти Генпрокуратура наклала ще в квітні 2017 року
Печерський районний суд Києва 5 липня задовольнив клопотання ТОВ «Приватофіс», пов'язаного з олігархом Ігорем Коломойським, і зняв арешт з 415 об'єктів нерухомості компанії, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на рішення суду.
Суддя дійшов висновку, що «арешт було накладено без доказів пропорційності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, з розміром збитку, заподіяного кримінальним правопорушенням».
Арешт було накладено 5 квітня 2017 року на земельні ділянки, нежитлові, офісні приміщення в різних регіонах України за клопотанням Генпрокуратури в рамках кримінального провадження, пов'язаного з видачею «ПриватБанком» до націоналізації кредитів пов’язаним особам на невигідних умовах, що призвело до заборгованості юридичних осіб перед банком на 373 млн грн.
Нагадаємо, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінансової установи та влив у її капітал понад 155 млрд грн.
Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як «ПриватБанк» і держава вимагають від них додаткової компенсації шкоди. Наразі сторони ведуть судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях. У квітні 2019 року український суд визнав націоналізацію «ПриватБанку» незаконною, але це рішення для банку наразі нічого не змінило.
«ПриватБанк» є найбільшим банком в Україні за розміром активів.