Тернопільські депутати хочуть повернути січових стрільців та УПА в підручники
Депутати Тернопільської облради підготували проект звернення до прем'єр-міністра Миколи Азарова. Вони стурбовані вилученням окремих тем з підручників історії для 5 класу. До шкільної програму хочуть повернути параграфи "Українські січові стрільці", "Мистецька творчість українських січових стрільців", "Український визвольний рух в роки війни (ОУН та УПА)", "Придушення визвольного руху".
Проект підготувала постійна депутатська комісія з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та курортно-рекреаційної діяльності.
Як розповів голова комісії, депутат від УНП Віталій Шафранський, уперше це питання порушили громадські організації краю.
"До нас зверталися громадські організації Тернопільщини. Зокрема, Українська національна рада. Люди занепокоєні тим, що школярі будуть вивчати історію не в повному обсязі. Ми обговорили цю проблему і вирішили звернутися до Кабміну", - сказав Віталій Богданович.
Шафранський зазначив, що у попередній шкільній програмі на 2009-2010 рр. теми національно-визвольних змагань були.
"У новій програмі на 2010-2011 рр. тексти про січових стрільців та УПА не просто видозмінені, а взагалі викинуті. Отже, дитина у 5-му класі не буде знати своєї історії. Героїчні сторінки, на яких би мала виховуватися любов до свого, національного, мови, культури, України врешті-решт, просто відсутні", - зауважив він.
Депутат переконаний, що без цих розділів школярі виростуть космополітами.
"Нація живе, поки культивує своїх героїв. Українські діти мають мати повноцінну історію. Інакше вони виростуть космополітами. Бо не господарський спосіб життя є головним, а саме приклад для наслідування майбутнім поколінням".
На думку голови комісії, вилучення таких тем є політикою міністра освіти Табачника.
"Це політика Табачника. Міністр освіти неодноразово піддавав критиці історію героїв України. Він також висловлювався негативно щодо Галичини. Тому поки не настав новий навчальний рік ми хочемо звернутися до Азарова. Хай повернуть минулорічну програму. Якщо ж це не вдасться, будемо на рівні обласної ради вирішувати, щоб школярі нашого краю вивчали програму у повному обсязі", - підсумував Шафранський.
Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради передбачили в цьогорічному бюджеті Львова 400 тис. грн на видання посібників з історії України. На Львівщині для шкіл області планують видавати додаткові сторінки до підручника з історії України. Це буде роздатковий матеріал на двосторонньому аркуші. Перші сторінки стосуватимуться "Процесу 59-ти".