Несправна каналізація і дірявий дах — ось як живуть мешканці будинку на вулиці Князя Романа, 24 в центрі Львова. Вже понад рік вони б'ють на сполох, бо колектор, розташований посеред подвір'я, протікає, а вологі стіни жителі втомилися латати.
Богдан Васильович показує приміщення поруч із власною квартирою. Колись то був спільний туалет, зараз була б комора — якби не грибок та пліснява.
Мешканці будинку на князя Романа твердять: їхній будинок небезпечний для життя. Вони почали самостійно латати будівлю. Втім, ремонту надовго не вистачило.
Пані Валя мешкає одна. Коли надворі дощить, мусить іти на горище й підставляти миски під дірявий дах. Відчутно вологу й у квартирі. «Прямо на ліжко в мене тече вода з даху. Ну, така кімнатка в мене маленька, і що я можу зробити?», — ділиться пані Валя.
Бояться у цьому будинку і ходити старими балконами.
«Штукатурка обвалилася, впала вся на підлогу. Добре, що нікого не було — ні дітей не було, ані дорослих. Так би біда могла бути», — розповідає пані Лариса, мешканка будинку.
Але найгірше, кажуть мешканці, виглядає подвір'я: воно за останні роки просіло мало не в колектор. Тепер вони з тривогою чекають на потепління, бо місцеве «лебедине озеро» стане розплідником смороду та інфекцій.
У Галицькій райадміністрації розповіли: два роки тому вклали понад 20 тисяч гривень на ремонт дворової каналізації. На черзі — ремонт даху. Втім, цьогоріч кошти «ходитимуть» за ініціативними мешканцями.
«Тобто так, щоб ми йшли до байдужих людей, а вони нам – «поремонтуйте», то такого не буде. Тільки там, де будуть створені ОСББ будуть вкладатися бюджетні кошти», — каже Роман Гавчак, начальник відділу житлового господарства Галицької райадміністрації.
Втім, у квартплаті передбачені кошти на ремонт та обслуговування будинку, тож ЛКП мають розглянути скаргу мешканців та відреагувати.
«Якщо ЛКП не реагує на звернення мешканців, тоді необхідно звернутися до районної адміністрації для того, щоб працівники виїхали на місце і вживали заходів стосовно проведення тих чи інших ремонтних робіт. Якщо необхідно проводити капітальний ремонт, тоді долучається департамент житлового господарства, виділяються кошти й проводиться капітальний ремонт», — пояснює Ірина Маруняк, директорка міського департаменту житлового господарства.
Цьогоріч у Галицькому районі на ремонт будинків «відклали» майже 18 мільйонів гривень. Але у титульному списку району — понад 120 будинків.