У Держдумі Росії стривожені, що "Свобода" пройшла в Раду
У Держдумі Росії стурбовані ситуацією, що склалася на Україні після парламентських виборів. Про це заявив глава думського комітету у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький на засіданні комітету, де обговорювалися підсумки роботи наглядової місії російських парламентаріїв на виборах до Верховної Ради.
"Ситуація тривожна", - констатував він.
За словами Слуцького, незважаючи на закономірну перемогу пропрезидентської Партії регіонів, неприємною несподіванкою стало проходження в українську Раду націоналістичної партії "Свобода".
"За рахунок депутатів від мажоритарних округів фракція "Свободи" може стати навіть більш численною, ніж фракція комуністів", - зазначив Слуцький.
Він також додав, що "немає впевненості і в тому, що союз Партії регіонів з комуністами буде міцним і отримає 100-відсоткову більшість".
Слуцький відзначив, що він з певним песимізмом "дивиться на майбутні перспективи великих російсько-українських домовленостей у газовій сфері, з прикордонних питань або по Митному союзу".
"Боротьба буде дуже напруженою. Не доводиться сподіватися на те, що будуть легко прийматися важливі рішення для російсько-українських відносин", - завив Слуцький.
Разом з тим, він висловив упевненість, що до денонсації попередніх угод або скасування законів, зокрема, про зону вільної торгівлі або регіональні мови, справа не дійде.
"Розвиток внутрішньополітичної ситуації на Україні та підсумки виборів у Верховну раду переконують всіх нас в необхідності посилити роботу на міжпарламентському напрямку", - підсумував глава профільного комітету Держдуми.
Нагадаємо, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко заявив, що, значний зріст рейтингу ВО «Свобода» на парламентських виборах пояснюється так званим протестним голосуванням.
А телеканал CNBC побачив зв'язок між рівнем електоральної підтримки політичної партії "Свобода" на парламентських виборах в Україні, її співпрацею з опозиційною "Батьківщиною" Юлії Тимошенко і державним секретарем США Гіларі Клінтон.