У деяких регіонах Росії ввели режим надзвичайної ситуації через нашестя сарани

СвітОксана Руда, 23 червня 201521990
У деяких регіонах Росії ввели режим надзвичайної ситуації через нашестя сарани
фото Волга

В Оренбурзькій області Російської Федерації введено режим надзвичайного стану через нашестя сарани.

«Указом губернатора введено режим НС після ураження сільськогосподарських рослин особливо небезпечними шкідниками. Від сарани оброблені поля на площі понад 91 тис. га», – цитує ТАСС представника міністерства сільського господарства області.

Для боротьби зі шкідниками та допомоги потерпілим від комах сільгоспвиробникам в регіоні створили спеціальний штаб. На боротьбу з сараною в 2015 році виділили близько 48 млн рублів. Загалом цього року в Оренбурзькій області засіяли під сільськогосподарські культури понад 3,4 млн гектарів. З них опрацьовано близько 242 тис. гектарів. За прогнозами фахівців, шкідники поширяться на 60 тис. га посівів.

Окрім цього, нашестя сарани також зафіксовано у зауральському районі Башкирії. Про це повідомила місцева інформагенція «Башинформ».

У Абзеліловському районі Башкортостану також введено режим надзвичайної ситуації. Шкідники поширилися на території десяти сільських поселень. Як повідомляє прес-служба МНС в республіці, на сьогодні площа сільськогосподарських культур, уражених сараною, склала 13200 га.

Від нашестя сарани потерпає і Астраханська область, пише місцева газета «Волга».

Комахи знищують урожай, мігруючи на десятки кілометрів щодня. У двох районах введено режим підвищеної готовності до НС. За останніми даними регіонального мінсільгоспу, за допомогою авіації в Астраханській області від сарани оброблено майже п'ять тисяч гектарів землі. Уражена площа – вшестеро більша і сягає за різними даними від 27-ми до 29-ти тисяч га.

Сьогодні ж стало відомо, що нашестя сарани почалося у Тункінской районі Бурятії. Комахи практично знищили покоси поблизу сіл Шимків і Хужир, передає сайт zabinfo.ru. Місцеві жителі повідомляють, що сарана почала роїтися, залишаючи порожні поля і луги. Про запобіжні дії там не повідомляють, зате зазначають, що у дацанах (буддійських храмах) Бурятії готують молебні для позбавлення землі від навали шкідника

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук