У Хорватії проукраїнський політик очолив одну з провідних партій

СвітЮлія Поліковська, 22 липня 20163300
У Хорватії проукраїнський політик очолив одну з провідних партій
Хорватський політик Андрій Пленкович

Хорватська політик Андрій Пленкович, який є активним лобістом України в Європі, очолив одну з найвпливовіших партій в країні – «Хорватська демократична співдружність».

Колишній посол України в Хорватії Маркіян Лубківський зазначив у своєму блозі на LB.ua, що Україні варто звернути на це увагу, тому що незабаром Пленкович може стати новим прем’єр-міністром Хорватії.

«За два останні роки депутат Європарламенту, голова делегації Європарламенту в парламентському комітеті асоціації ЄС - Україна Андрій Пленкович отримав серед українців авторитет і повагу за активну і послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень України, її суверенітету і територіальної цілісності. Хорват Пленкович добре знає і розуміє Україну: глибинно, а не поверхово. Будучи активним і важливим креатором європейської політики, він не завжди все може сказати публічно, а тим більше, зробити, але, знаю не з розповідей, що він відданий друг України, для якої, з огляду на останні події, його подальша кар’єра і зростання можуть відкрити нові перспективи і придбати ще більше значення», – написав Лубківський.

Колишній посол зазначив, що нова функція Пленковича і його політична перспектива на тлі майбутніх виборів в Хорватії відкривають для України шанси отримати впливового партнера на південному сході Європи.

«На моє глибоке переконання, серед країн-членів ЄС саме Хорватія на півдні, разом з Польщею на заході і Литвою на півночі Східної Європи можуть і повинні стати справжніми стратегічними європейськими партнерами України», – зазначив Лубківський.

Нагадаємо, що в кінці червня парламент Хорватії проголосував за саморозпуск, і відкрив таким чином шлях до дострокових виборів. 16 червня хорватський парламент відправив у відставку прем’єр-міністра країни Тихомира Орешковіча, який перебував при владі менше півроку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук