Через брак місця для поховань у Львові серйозно заговорили про будівництво крематорію. І якщо у нас лише вивчають цю можливість, у столиці вже давно користуються такою послугою. Київський крематорій там працює із 1976 року.
Київський крематорій працює вже 43 роки. Розташувався він на пагорбі знаменитого Байкового кладовища. Вартість самої кремації тут 450 гривень. За доплату у чотири тисячі можна замовити ще й додаткові послуги. Перш ніж кремувати тіло, з померлим прощаються рідні у капличці чи у храмі неподалік.
«Родичі, попрощавшись з тілом померлого, їдуть, тіло опускається на ліфті. Наші співробітники електрокаром під’їжджають, домовину вантажать і привозять в кремаційний цех і в цих печах відбувається процес кремування», – розповідає інженер з охорони навколишнього середовища «Київського крематорію» Андрій Ященко.
Тіло разом із домовиною згорає за півтори години при температурі близько тисячі градусів.
«При такій температурі згоряють всі шкідливі речовини, і в атмосферу не потрапляють шкідливі викиди, які отруюють навколишнє середовище, шкодять людям. Це доволі екологічно безпечне виробництво», – додав Андрій Ященко.
Тут працює чотири печі англійського виробництва та вісім камер.
«У 1976 році встановлювались дві, а ще дві трохи пізніше – вони молодші. Постійно проводиться поточний ремонт. У цьому році запланований капітальний ремонт», – розказав інженер з охорони навколишнього середовища «Київського крематорію».
З року в рік кількість кремацій збільшується, розповідають на підприємстві. Зараз щодня кремують шістдесят тіл. Прах в урні віддають рідним за тиждень, або у той же ж день за умови пришвидшеної послуги. Її родичі можуть поховати в колумбарії чи доховати до існуючої могили.
«Маємо захоронення чотирьох урн з прахом чотирьох людей, а місця воно займає стільки – скільки на кладовищі зайняло місце для поховання одного померлого», – розказав Андрій Ященко.
Щокварталу підприємство сплачує екологічний податок. А раз на рік ліцензована лабораторія робить заміри повітря.