У Ковелі зберуться історики зі всієї України
5-6 грудня на Волині у Ковелі відбудеться 29-та Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція "Минуле й сучасне Волині та Полісся: Ковель і ковельчани в історії України і Волині", присвячена 490-ій річниці надання місту Магдебурзького права. Про це повідомили ZAXID.NET у прес-службі Ковельського міського голови.
Свого часу в Ковелі була створена робоча група, що займається науково-дослідницькою та пошуковою діяльністю, організовує співпрацю працівників історичного музею з архівами, в яких можуть зберігатися історичні документи часів польсько-литовської доби: Варшави, Кракова, Санкт-Петербурга, Вільнюса.
У квітні минулого року місцеві краєзнавці виявили, що частина історії, яку понад 100 років ковельчани вважали своєю, належить місту, яке має схожу історичну долю. Йдеться про польське місто Коваль Вроцлавського повіту. Саме в ньому, а не у Ковелі, як вважали жителі міста, народився польський король Казимир Великий. 1310 рік - перша писемна згадка про Ковель, зустрічається у виданні 1897 року "Живописная Россия" (Санкт-Петербург). І хоча деякі краєзнавці припускають, що це історична помилка, викликана співзвучністю назв обох міст, а також схожістю географічних та історичних даних.
Як повідомив із цього приводу ковельський міський голова Сергій Кошарук, провівши дослідницьку роботу, місцеві історики-краєзнавці все більше переконуються, що 1310 рік - є першою відомою згадкою про місто Ковель.