До теми
У всіх загальноосвітніх закладах Львова мають створити інтерактивні класи. У сто дев’ятнадцяти міських школах буде по чотири сучасні кабінети фізики, хімії, біології та математики. Такий проект є одним із пріоритетів розвитку освіти у місті до 2020 року.
«Ми плануємо, що ті переможці конкурсу «Успішний вчитель», які є вчителями хімії, фізики, біології, зможуть отримати такі лабораторії у 2016 році. Тобто кожна дитина на парті чи група дітей зможе використовувати це обладнання. Це є невеличкий пристрій, який має відповідні сенсори і буде використовуватись за допомогою різних реактивів», – розповіла начальник міського управління освіти Зоряна Довганик.
Інтерактивні класи у Львові обладнають коштом міста. Проте належне фінансування має бути і від держави. Натомість, центральна влада саме за рахунок освіти намагалась скоротити інші бюджетні витрати на 20 відсотків. За словами нардепа від «Самопомочі» Олега Березюка, це відбувалось під виглядом сумнівних реформ.
«Освіта загалом в Україні за замовчуванням недофінансовується щороку на 20%. І коли ще забрати 20% за скороченням – виходить 40%. Так ми знищимо середню освіту. Тому, додавши незначні кошти на навчальні матеріали, на зарплати вчителям, залишивши цю систему такою, як вона є, зберігши ЗНО, ми зможемо стабілізувати ситуацію в освіті», – додав народний депутат.
Наразі ж недофінансовану галузь держава перекладає на місцеву владу. З бюджету Львова у ремонти шкіл та садків цьогоріч інвестували понад 130 мільйонів гривень.
«Якщо говорити про Львів, ми дуже багато зробили в плані доведення взагалі до пуття наших шкіл. І тут дуже велика допомога батьків. Наступний етап – це, власне, вже інновації. До прикладу, ті ж самі шахи, які ми запровадили цього року, дають можливість дітям, які добре грають в шахи, на 10-20% краще засвоювати інші навчальні дисципліни», – прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.
Тим часом, за результатами ЗНО, Львів щороку очолює рейтинг шкіл України.