У львівській мерії хочуть створити підрозділ, який відповідатиме за поводження з відходами
У четвер, 9 лютого, під час засідання сесії Львівської міської ради заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко презентував попередні напрацювання стратегії поводження з твердими побутовими відходами у місті на 2017-2020 роки.
«Якщо говорити про статистику ТПВ, які утворюються на території міста Львова, то основна частина – це органіка (26%), у літній період вона може сягати 50%. Фактично кожен з елементів ТПВ має мати свою систему, згідно з якою його мають забрати чи на переробку, чи на повторне використання», - сказав Москаленко.
За його словами, через п’ять років у Львові планують скоротити обсяг захоронення відходів на 30%. Окрім запровадження системи сортування відходів, у місті також хочуть створити окремий підрозділ, який відповідатиме за поводження з ТПВ.
«Важливим є питання системи менеджменту поводження з твердими побутовими відходами. Одним з кроків стратегії буде пропонуватись створення спеціального структурного підрозділу у межах Львівської міської ради. Зокрема, має бути визначення чітка функція цього підрозділу – чи це буде управління, чи відділ. Досліджуючи досвід Фрайбурга, де є один з чотирьох заступників міського голови, однією з функцій якого є питання поводження з ТПВ. Власне за що і має відповідати цей структурний підрозділ», - зазначив Андрій Москаленко.
Москаленко додав, що до стратегії поводження з відходами у Львові залучають міжнародних фахівців, зокрема до міста приїздили представники польських та німецьких міст, а також розробники національної стратегії поводження з ТПВ.