У львівському парку «Горіховий гай» будівельники пошкодили 20 дерев
Будували котеджне містечко, а заїхали в парк. У «Горіховому гаю» технікою понищили ландшафт та дерева. На сполох забили місцеві активісти, викликали поліцію та екологів. Тепер за шкоду природі доведеться заплатити.
Будівельну техніку у парку «Горіховий гай» помітили місцеві відпочивальники, розповів директор Львівського кіноцентру Андрій Породко.
«Кажуть, по парку їде техніка, нищать дерева, щось твориться. Ми побачили, що є реально сліди від «Атласа». Великого, навіть є знимки як він тут їздив», ― каже Породко.
Поряд, на Яневій будують котеджне містечко. Виявилось, що техніка і була звідти. На місце викликали поліцію та екологів. Представник забудовника запевняє, що шкоди наробили не навмисне. Просто хотіли дещо вирівняти та укріпити схил.
«Ми плануємо рельєф в межах своєї ділянки для влаштування огорожі по периметру ділянки, тому що ділянка є рельєфною. Ґрунт осідає, і огорожа обвалюється періодично», ― пояснює представник компанії-забудовника Михайло Цицонь.
Забудовник запевняє, що за два тижні все почистять та засіють травою. Одразу ж до місця пригнали і екскаватор, аби прибрати насипані напередодні гори ґрунту. В управлінні екології наміри забудовники обіцяють скріпити приписом. Мовляв, щоб не забули відновити благоустрій та зміцнити схил. Доведеться заплатити і за кожне пошкоджене дерево.
«Знищено близько 20 дерев, тобто з них два вже були попередньо хворі, аварійні, а 18 знищено в результаті цих земляних робіт. Ми нарахуємо шкоду, дамо обов'язково цю шкоду до відновлення для сплати в бюджет за завдану шкоду довкіллю», ― зазначив начальник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка.
Тим часом працівники парку кажуть, що численні будівництва довкола гаю впливають на місцеве озеро, поступово зникають джерела, які живлять водойму.