У Львові дітям читатимуть терапевтичні казки
До теми
У львівських дитсадках та школах стартує проект «Казкотерапія». За допомогою казок психологи, вихователі, соціальні працівники проведуть кампанію з профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління та комп’ютерної залежності серед дітей віком 5-10 років.
Психологи розповідають, що терапевтична казка буває індивідуальна і групова, корекційна або ж загальна. За словами спеціалістів, за допомогою читання казок можна суттєво корегувати поведінку дітей. Метод такого виховання передбачає моделювання певної ситуації чи стосунків, на прикладі взаємин головних героїв визначаються цінності та ідеали.
«Важливо, щоб над казкою працювала вся сім’я: і мама, і тато, і дитина. Таким чином, у формі казки, можна «виставляти» їхні відносини і, за потреби, корегувати їх», - каже психолог ДНЗ №2 м. Львова Марія Говірко.
В Україні цей проект пілотний. Він розпочинається зі Львова і буде проведений ще у чотирьох містах: Харкові, Одесі, Києві та в Дніпрі. Починаючи від жовтня і до травня понад 20 тисяч дітей віком 5-10 років у садочках і школах слухатимуть терапевтичні казки. До проекту залучать психологів, волонтерів, соціальних працівників.
«В Україні практично немає заходів з профілактичної роботи із залежності. Ми створили цей проект, казкотерапію, щоб хоч якось розпочати працювати вже з малого віку з дітьми, створювати на рівні казкових героїв якісь персонажі, які працювали б над створення у дитини якихось правильних духовних і моральних цінностей, і запобігали виникненню в майбутньому залежностей», - розповів президент благодійного фонду «Шлях любові» Назар Корман.
Казкотерапія включатиме три етапи: перший - читання для дітей спеціальної казки, другий – це про пропрацьовування візуалізації вже самої казки, інсценування казок, тих процесів, про які йдеться в казці, і третій етап – це вже робота з тестами, щоби зрозуміти наскільки діти запам’ятали, що вони зрозуміли і усвідомили.
Загалом проект включає три казки: з попередження наркотичної залежності «Віслючкова радість», з профілактики комп’ютерної залежності «Кросівка і шльопанець» та виховання у дітей почуття міри «Як ведмедик мед шукав»