У Львові на сцену Першого театру винесли актора в труні

Сашко Брама поставив провокативний перформанс про освіту – «Диплом»

КультураОксана Сенишин, 25 квітня 2018, 15:15 1669 0

У Львові 24 квітня відбулася прем'єра відвертого перформансу «Диплом». Незалежний театральний діяч Сашко Брама запрошує на документальне дійство про сучасну освіту, де хороші оцінки купуються не тільки за гроші, а й за тіло.

Починається все з того, що на сцену заносять труну. А в неї, за сценарієм, довелося влягтися Тамаді, що проводитиме студентський випускний.

«Чи страшненько в труні? Ну, треба до «хатки» примірятися, а чо? Воно, звичайно, лячно, але якщо маєш із собою ґаджет, можеш підсвітити. Треба там павербанк вмонтувати, можливо, екран на кришку труни – воно взагалі буде бомбезно!», – пожартував актор-курбасівець Микола Береза, який грає роль Тамади.

Труна – символ того, що життя кожного з нас вичерпне. А ще: що освіта в Україні б’ється в агонії, тож потребує, з нашою допомогою, відродження. Цей проект побудований на реальних розповідях абітурієнтів, їхніх батьків, студентів і навіть викладачів вишів Львова, Києва та провінційних містечок. Загалом це було 200 широкоформатних інтерв'ю.

«Цей перформанс про хабарі, домагання. Оголюється цей весь сатанізм, який ховається за колонами і скульптурами, за дверима кафедр вишів», – пояснив автор проекту Сашко Брама.

«На моєму факультеті немає такого. Хабарі не вимагали. Мене не домагався ніхто. Але в мене є старша сестра і в неї десь проглядаються оці проблеми. Я б могла навести яскравий приклад, але не хочу», – додала акторка, студентка першого курсу Франкового університету Надія Калинюк.

Ідея проекту, каже його автор, зародилася якось за кухонним столом під час розмови з друзями. Захотілося показати людину в цій «хворій системі», з її одвічним прагненням відбутися. У 2014 були вже перші покази, а опісля – трирічна перерва. Тепер вистава повертається на сцену, цього разу Першого театру.

«Якщо на виставу прийдуть викладачі, вони, мабуть, таки будуть шоковані», – підсумував актор Першого театру Михайло Понзель.

Тож основне послання дійства: світ треба міняти зі себе.

Наступне дійство відбудеться 20 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук