У Львові на сцену Першого театру винесли актора в труні
Сашко Брама поставив провокативний перформанс про освіту – «Диплом»
До теми
- Львівський театр презентує інтерактивний мюзикл для дітей та батьків ZAXID.NET
-
«Люди ходять до опери не для того, щоб отримати інфаркт».
Оперна співачка Георгіна фон Бенза про традиції, сучасність та Лучано Паваротті ZAXID.NET -
В кіно у театр.
Які вистави можна побачити у львівських кінотеатрах ZAXID.NET
У Львові 24 квітня відбулася прем'єра відвертого перформансу «Диплом». Незалежний театральний діяч Сашко Брама запрошує на документальне дійство про сучасну освіту, де хороші оцінки купуються не тільки за гроші, а й за тіло.
Починається все з того, що на сцену заносять труну. А в неї, за сценарієм, довелося влягтися Тамаді, що проводитиме студентський випускний.
«Чи страшненько в труні? Ну, треба до «хатки» примірятися, а чо? Воно, звичайно, лячно, але якщо маєш із собою ґаджет, можеш підсвітити. Треба там павербанк вмонтувати, можливо, екран на кришку труни – воно взагалі буде бомбезно!», – пожартував актор-курбасівець Микола Береза, який грає роль Тамади.
Труна – символ того, що життя кожного з нас вичерпне. А ще: що освіта в Україні б’ється в агонії, тож потребує, з нашою допомогою, відродження. Цей проект побудований на реальних розповідях абітурієнтів, їхніх батьків, студентів і навіть викладачів вишів Львова, Києва та провінційних містечок. Загалом це було 200 широкоформатних інтерв'ю.
«Цей перформанс про хабарі, домагання. Оголюється цей весь сатанізм, який ховається за колонами і скульптурами, за дверима кафедр вишів», – пояснив автор проекту Сашко Брама.
«На моєму факультеті немає такого. Хабарі не вимагали. Мене не домагався ніхто. Але в мене є старша сестра і в неї десь проглядаються оці проблеми. Я б могла навести яскравий приклад, але не хочу», – додала акторка, студентка першого курсу Франкового університету Надія Калинюк.
Ідея проекту, каже його автор, зародилася якось за кухонним столом під час розмови з друзями. Захотілося показати людину в цій «хворій системі», з її одвічним прагненням відбутися. У 2014 були вже перші покази, а опісля – трирічна перерва. Тепер вистава повертається на сцену, цього разу Першого театру.
«Якщо на виставу прийдуть викладачі, вони, мабуть, таки будуть шоковані», – підсумував актор Першого театру Михайло Понзель.
Тож основне послання дійства: світ треба міняти зі себе.
Наступне дійство відбудеться 20 травня.