У Львові обговорили нестатутні взаємовідносини між військовослужбовцями
У Львові відбулися дводенні збори з командирами взводів та старшинами підрозділів військових частин Західного оперативного командування, присвячені боротьбі з нестатутними взаємовідносинами між військовослужбовцями. До збору були залучені майже 70 офіцерів і прапорщиків з арсеналів, баз та складів зберігання озброєння та боєприпасів, що дислокуються у Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій, Житомирській та Закарпатській областях, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Міноборони України.
Виступаючи перед учасниками зборів, командувач військами Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Михайло Куцин наголосив, що саме вони безпосередньо впливають на процеси у своїх колективах і висловив переконання, що проведені збори дадуть позитивний результат.
Найдинамічнішим етапом цих зборів став "круглий стіл", присвячений нестатутним взаємовідносинам у військових підрозділах. Висловитись мав нагоду кожен з учасників. Взяти участь у обговоренні цієї проблеми також були запрошені офіцери управління Західного оперативного командування, представники Західного територіального управління Військової служби правопорядку у ЗС України, Львівського територіального центру комплектування, Фонду солдатських матерів у Львівській області та Центру військового капеланства архиєпархії УГКЦ.
Як зазначалося під час круглого столу, проблема нестатутних відносин не є суто військовою, а здебільшого породжена суспільством. Це і вплив кримінальної субкультури, і соціальна невизначеність, і низький рівень освіченості кандидатів на військову службу тощо.
Кожен випадок порушення статутних норм відстежується та детально розслідується Військовою службою правопорядку ЗС України. Хоча ретельний відбір та покарання винних не є 100% панацеєю від “дідівщини” у військах. Також наголошувалося, що у якійсь мірі цю проблему вдасться розв’язати із переходом армії на контрактну основу. Однак і тут необхідно буде вирішувати цілий спектр питань, починаючи від удосконалення нормативної бази, зокрема, Статутів Збройних Сил України, розв’язання соціальних проблем військовослужбовців й завершуючи створенням потужних навчальних комплексів, де новачка-контрактника у стислі терміни навчатимуть найнеобхіднішим азам військової справи, а вже потім призначатимуть для проходження військової служби у той чи інший підрозділ.