У Львові почали монтувати першу в Україні гойдалку-енергогенератор

Встановити гойдалку в парку культури обіцяють до кінця жовтня

Головні новини Львова 23.09Оксана Лабойко, 23 вересня 2015, 17:23 2518 0

У львівському парку культури з'явиться незвична атракція: і гойдалка, і генератор електрики – два в одному. Це буде розумна гойдалка, яка лише від свого руху заряджатиме мобільні або вмикатиме підсвітку. Встановлять її на дитячому майданчику і кожен охочий зможе безкоштовно спробувати як це – виробляти електроенергію.

У майстерні уже кипить робота. Готують конструкції під майбутню розумну гойдалку. А от як вона виглядатиме, поки що можна побачити тільки на ескізі. Та з нього й не скажеш, що карусель – особлива.

«По конструкції ця гойдалка буде аналогічна до більшості тих, які ми бачимо в парках. Тобто буде вал, на який буде прикріплена сама гойдалка, але до валу буде кріпитися генератор, який працюватиме як генератор змінного струму. Йому немає різниці, в який бік відбувається обертання», – пояснив ентузіаст проекту енергогенеруючої гойдалки Андрій Меаковський.

В Україні таких гойдалок ще немає, зате їх багато в Америці. Інформацію брали з інтернету. Ентузіасти розраховують, що корисна забавка зможе продукувати 30-50 Ват електроенергії. І вже придумали, як їх використати.

«Можна буде заряджати телефон або її освічувати. А збоку біля гойдалки буде стенд з інформацією про те, як щодня можна буде заощаджувати на електроенергії, як можна вдома влаштувати альтернативні джерела електроенергії. Тобто це такий більше освітній, надихаючий проект», – розповіла головний адміністратор Парку культури і відпочинку Христина Пархуць.

Оскільки гойдалка має тільки розважати, але й спонукати економити, з ідеєю подались на міжнародний грант. Виграли тисячу доларів. Грошей вистачило тільки на матеріали, тож збирають і встановлюватимуть конструкції ентузіасти, які відгукнулися на заклик у соцмережах.

«Я взагалі ІТ-шник, але люблю таку роботу, скажемо так – видно, що ти сам змінюєш місто на краще і люди будуть отримувати від цього задоволення», – зазначив Олег Войціцький, який прийшов допомогти монтувати гойдалку.

Встановити гойдалку в парку обіцяють до кінця жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук