У Львові сажотруси розпочали позапланову перевірку будинків
Позапланові перевірки львівських квартир триватимуть до кінця зими
Львівські будинки позапланово перевіряють сажотруси. Перевірку вирішили провести через отруєння чадним газом, які почастішали у місті. Оселі з пічним опаленням у центральній частині міста інспектуватимуть до кінця січня. Тож просять мешканців сприяти сажотрусам та бути пильними.
Оголошення на дошці в під'їзді сигналізує: чадний газ – не жарти! Відтак будинки Франківського району позапланово обходять комунальники. Сажотруси ЛКП «Львівський ліхтар» перевіряють справність вентиляції та газових приладів в оселях. Сьогодні на черзі центральні вулиці Антоновича та Київська. Зазвичай люди ставляться із розумінням, адже це питання безпеки.
«Обов'язково стежимо. У нас там стоїть такий сигналізатор, щоб, якщо буде чадний газ, воно буде сигналізувати. В нас діти і ми хвилюємося, дивимось телебачення і читаємо новини, що багато людей вчаділо», – розповіла мешканка вул. Антоновича Марія.
У квартирі пані Марії все справне, залишилось лише підписати протокол і взяти інформаційний бюлетень.
Тим часом на горищі сажотрус Олег оригінальним способом перевіряє чистоту димоходу. Чоловік навчався ще в майстрів, які працювали за Польщі.
«Перш за все дивимось угору: чи чистий канал. Так можна подивитися на руку, світло звідти йде. Або дзеркало, якщо вільний канал, то дзеркалом видно його аж до самого верху», – показує процес сажотрус Олег Адамів.
У підпорядкуванні ЛКП «Львівський ліхтар» понад три сотні будинків. Обходять квартири зранку та ввечері, коли мешканці вдома.
«Ми стараємось стежити за всім і провітрюємо, і відкриваємо вікно, на мікро ставимо і включається колонка і йде вода, запалюється все в нас нормально», – запевняє мешканка вулиці Антоновича Софія Дембіцька.
Фінальний акорд перевірки – прочистка каналу вручну. Гирю опускають лише в пічку мешканців, які попереджені та є в цей час удома.
«Якщо щось перешкоджає, нема тяги, то ми діємо дідівським способом: є гиря, є йоршик, що павутиння змітає», – пояснює сажотрус Ігор Дружко-Агарков.
Відповідальність за стан газового обладнання у квартирі повністю лежить на власнику. Тож мешканців закликають самостійно постійно стежити за газовими колонками, котлами, пічками та вентиляційними каналами і ставитися до цього з відповідальністю. Адже за порушення можна залишитись й зовсім без газу.
«Є такі порушення: встановлюють люди примусові витяжки. Тоді ми зразу даємо припис: упродовж двох-трьох днів демонтувати і привести до належного стану. Якщо вони не роблять цього, то ми надсилаємо заяву на «Львівгаз» для відключення газу», – пояснив директор ЛКП «Львівський ліхтар» Ігор Шпак.
Позапланова перевірка триватиме до кінця зими. Проте, якщо виникає будь-яка підозра щодо справності газових приладів чи вентиляції, львів’ян закликають не чекати комунальників, а звертатись в аварійні служби.
Нагадаємо, від початку року внаслідок отруєння чадним газом загинули вже четверо осіб, серед них і пара 21-річних киян, які орендували квартиру в центрі Львова.