У Львові відкрили третій Центр раннього втручання для дітей з порушеннями розвитку
Він працюватиме у 1-ій міській лікарні Львова на вул. Гетьмана Мазепи
До теми
У Львові відкрили вже третій Центр раннього втручання на базі міської клінічної лікарні. Він працюватиме на вул. Гетьмана Мазепи, 25 для мешканців Шевченківського району. У центрі діти з порушеннями розвитку віком до 3 років отримають допомогу фахівців.
Для дітей є спеціальне крісло, гірка, щоб вчити їх робити кроки, ігровий матрац для вправ, реабілітаційний столик. У Центрі раннього втручання працює невролог, психолог, логопед і два фізіотерапевти (ерготерапевти). Планується залучити ще лікаря лікувальної фізкультури і консультативних лікарів — ортопед, окуліст та інших.
«Ми можемо навчити, як правильно годувати дитину, як дитину вчасно посадити, як і коли поставити на ніжки і навіть навчити ходити. І плюс — тут є психологічна підтримка батьків, які в таких ситуаціях не знають, що з дітьми робити. Бо дуже часто є патології, які не виявляються одразу, а пізніше — це найчастіше затримка мовленнєвого розвитку, аутизм. І чим швидше ми виявляємо затримки мовленнєвого розвитку, тим швидше ми можемо робити діагностику. Всі діти із соматичною, неврологічною патологію мають пройти цей курс реабілітації. Тут поруч завжди є батьки, дитина не сама, і це дуже важливо», — розповів завідувач відділення центру раннього втручання, лікар-невролог Юрій Копилюк.
При потребі сімейні лікарі Шевченківського району скеровують немовлят на огляд у центр раннього втручання. Якщо у дитини є певні порушення розвитку, з нею працюють відповідні фахівці, дають батькам рекомендації. Курс реабілітації — 10 днів. Батьків вчать, як правильно доглядати і виробляти навики, які допоможуть дитині інтегруватися в суспільство.
Центр раннього втручання для дітей Шевченківського району працює на базі 1-ї міської клінічної лікарні біля поліклініки на вул. Гетьмана Мазепи, 25. Це вже третій такий центр, який відкрили у Львові. Раніше відкрили такі центри на базі 4-ї міської поліклініки на Сихові та на базі 5-ї міської клінічної поліклініки у Залізничному районі.
Надання реабілітаційних послуг фінансує Національна служба здоров’я України, з якою 1-ша лікарня уклала договір на ранній пакет реабілітації.