У Львові відкриється унікальна виставка "Ерос і сексуальність: століття насилля, контролю та свободи"
13 червня у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи у Львові урочисто відкриється виставка "Ерос і сексуальність: століття насилля, контролю та свободи". Над проектом працювали історики, дизайнери, консультанти з України та з-за кордону. Мета виставки - ставити питання, дебатувати, спричинити до нових ідей. Про це 11 червня на прес-конференції повідомив координатор виставкових проектів Центру Богдан Шумилович.
Експозиція складається з 12 тематичних блоків насиченого ХХ століття: "Відень на межі століть. Столиця Ероса", "Міграція та торгівля людьми у Галичині на зламі ХІХ-ХХ ст", "Контроль та впорядкування: визначення місця сексуальної сфери у містах", "Війна і тіло: європейська історія ХХ ст", "Секс на "темному континенті": тоталітарні режими" ("Нацистська Німеччина", "Радянський союз до 1939 р."), "Територія без сексу? СРСР після 1953 р", "Вивільнення сексуальності: західний та пострадянський досвід", "Секс за гроші: жіноче тіло як ресурс, ризик та об’єкт регулювання", "Дівчата на продаж": торгівля людьми та сексуальне рабство", "У пошуках рішень: громадська думка та громадянська дія", "Що далі? Майбутні сексуальності".
"Над виставкою працювали близько півроку, до цієї праці долучили чимало спеціалістів, фахівців. Блоки розділені візуально та тематично. Ми підняли чимало складних питань, зокрема про торгівлю людьми раніше і тепер, сприйняття медіа сексуальності; різних тем і про формування сексуальності в радянському Львові, і про лібералізацію сексуальності, і спроба психоаналізу Шевченка, і проникнення ідей Фройда на Галичину, і про сексуальність майбутнього: кіберсекс, секс на відстані. Виставка містить ретроспективний огляд розмаїтих аспектів європейської сексуальності від найдавніших часів до сьогодення", - розповів Богдан Шумилович.
Як запевнив академічний директор Центру д-р. Тарік Сиріл Амар, ідея створення такої виставки належить генеральному директору Центру д-ру. Гаральду Біндеру. Сам же Гаральд Біндер на прес-конференції зазначив, що не зважаючи проведення різних конференцій по згаданих темах, історики часто є замкненні у собі, і чимало матеріалу відомі тільки невеликому колу людей. "Ми хотіли більш відкрито обговорити цю тему, хотілося показати проблематику, з якою стикаються історики, розповісти більшому колу людей про цю тему", - сказав Гаральд Біндер.
"Ми плануємо до цієї виставки зробити буклет з текстами українською та англійською мовами. Це цікавий проект, але не сенсаційний (в негативному розумінні). Ми були дуже обережними з візуалізацією. Огляд виставки займе до години часу: матеріалу є багато. Я би радив навіть кілька разів оглядати виставку. Проект триватиме півроку", - додав Богдан Шумилович.
За словами організаторів, це - найдорожча виставка в Україні, не лише по затрачених коштах (лише на купівлю книг "пішло" 10 тис. грн.), а й по вкладеній праці, та обсягу робіт.
Виставка відкрита у експозиційному залі Центру міської історії Центрально-Східної Європи, вул. Акад. Богомольця,6 щодня, крім понеділка, і вівторка з 11:00 до 17:30. Вхід вільний, але обмежений: з 16 років.