Лабораторія Львівської лікарні швидкої медичної допомоги почала проводити ПЛР-аналізи
У Львові запрацювала лабораторія лікарні швидкої медичної допомоги, в якій проводять аналізи на визначення Covid-19. Це допоможе пришвидшити діагностування людей в лікарні, в яких підозрюють цю хворобу.
«У нас усі лабораторії, які до цього часу працювали, — це державні лабораторії. Ми часто мали проблему, бо коли хворі потрапляють у нашу лікарню, треба було чекати кілька днів чи тиждень, щоб був встановлений діагноз. Це не є правильно. Діагноз треба встановлювати швидко. Тому ми прийняли рішення закупити лабораторію. Але обладнання — це лише половина, а інше — зробити відповідні ремонти, заходи безпеки, вентиляцію тощо. Тому такі роботи зараз тривають, але обладнання вже прийшло», — розповів мер Львова Андрій Садовий.
За інформацією директора лікарні швидкої допомоги Олега Самчука, у лікарні ще триває ремонт, тому лабораторія тимчасово працює у приміщенні лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на вул. Промисловій, 7. У лабораторії працює вісім лаборантів, яких консультують фахівці Держпродспоживслужби.
«У нас є контрольні звірки з Лабораторним центром, є дозвіл на роботу. Ця лабораторія має покривати потреби міста, щоб не було завантаженості і затримок для обстеження пацієнтів — аналіз має бути сьогодні на сьогодні. Ми зробили це терміново — за два тижні», — розповів генеральний директор лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.
У лабораторії тестуватимуть тих пацієнтів, яких шпиталізовують до лікарні ШМД, а також 1-ої та 8-ої міських лікарень. Після того, як ситуація з епідемією стабілізується, її потужності використовуватимуть також для забезпечення потреб трансплантології.
З міського бюджету на закупівлю обладнання виділили майже 1,9 млн грн.
«Це така перша лабораторія, яка працює в Україні, коли є синергія Держпродспоживслужби і міста, як у нашому випадку», — сказав мер Львова Андрій Садовий.
Нагадаємо, 14 липня в лабораторії ЛШМД протестували обладнання, а в четвер, 16 липня, провели перші тестові ПЛР-дослідження на коронавірус. Спочатку планують проводити до 200 ПЛР-аналізів за добу, а згодом — до 700.