У Львові завершується проект «Громади в дії», а мешканці втілюють у життя свої ідеї

Головні новини Львова 07.06Ірина Панчишин, 7 червня 2017, 19:43 1

Одні на фінішній прямій, а інші – запрошують на відкриття. У Львові завершується дворічний проект Інституту міста «Громади в дії». А мікрогромади дороблять свої проекти. За цей час у місті побільшало вуличних тренажерів, дитячих майданчиків та інших громадських просторів.

Минуло два роки відколи почався проект «Громади в дії». У Рясному два мешканці задумали зробити місце, де би збиралися сусіди. Ідею втілили у сцені з накриттям – перголою. Місцеві дітлахи дуже радіють і придумують, що б тут організувати. Багато з них готові продемонструвати тут свої вміння співу та танців.

Пергола ряснянцям обійшлася у понад 3 тис. євро. Третину з суми зібрали самі мешканці. Решту профінансував Євросоюз.

«Я теж здавала кошти і всіх агітувала. Закликала мам, із якими тут гуляю. Я рада, що є такий проект», – розповіла мешканка Рясне-2 Вікторія Кокалюк.

Таких громад, як ряснянська, у місті 18. Більшість із них уже завершують втілення своїх ідей в районах. Керівники проекту зазначають: працювали за головним принципом європейських країн.

«Самі долучаються, самі дофінансовують, активні. Зберігається принцип співучасті. Тобто це єдиний принцип, який брався з європейських країн», – пояснила керівниця проекту «Громади в дії» Анастасія Лепуга.

За її словами, проект згуртував мікрогромаду. А найголовніше: вивів мешканців з інтернету на вулицю.

«Познайомив між собою активних мешканці, активних людей. Вони вже знаються. У них вже виникли якісь нові ідеї, проекти, як далі можна цей простір покращувати і вирішувати проблеми, які є в районі», – розповіла координаторка мікрогромади Марта Гладка.

Тож вже відтепер мешканці працюватимуть, аби простір довкола себе зробити ще кращим. Для цього шукатимуть спонсорів та меценатів.

«У нас передбачені стежки, доріжки, які ведуть до перголи і інших об’єктів нашого майбутнього проекту. Ми запланували скейт-парк. Також у нас буде центральна ялинка району, де будуть проводитися усі святкування новорічні, Миколая», – розповів представник громади «Рясне-2» Тарас Стаховський.

Також оновлять дитячий майданчик, а вже восени висадять ліани, аби сцена по-справжньому нагадувала перголу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук