У Львові збудують мечеть тільки з дозволу громади

У Львові збудують мечеть тільки з дозволу громади
фото "День"

Сьогодні, 10 грудня, під час круглого столу з християнськими і релігійними діячами кримські татари запевнили, що у Львові мечеть вони будуватимуть лише з дозволу міської громади. Вони зізнаються, що не мають де задовольняти свої релігійні потреби, тому звернулися до міста з проханням посприяти їм і знайти приміщення під так званий дім молитви. Та поки що це лише розмови і конкретних пропозицій від мерії мусульмани не отримували.

«Нас щомісяця більшає. З Криму тікають десятки людей. Ми вже тут 9 місяців, і ви зрозумійте: люди народжуються і вмирають, а ми не можемо все зробити за мусульманськими традиціями. Але ми б не хотіли це якось агресивно нав’язувати львів’янам. Я думаю, ми навіть не вдаватимемося до того, що не забезпечено нам Конституцією і законом. Якщо стане реальна потреба в мечеті, то ми спитаємо думку львів’ян», – розповів голова мусульманської кримськотатарської релігійної спільноти «Їхсан» Ернест Абкелямов.

Нагадаємо, цьогоріч влітку з’явилася інформація, що мусульмани хочуть побудувати у Львові мечеть. Громада міста дуже бурхливо та негативно відреагувала на ініціативу. Втім, львівські поважні діячі закликають згадати, як галичан самих гонили і поневіряли за їхні релігійні позиції кілька десятків років тому, і як церква була у підпіллі.

«Ви згадайте, як ми молилися у підпіллі, як церква жила у підпіллі. Не було храмів, не було де хрестити і як ховати. Ми вже це у Львові колись переживали. Так подуйте про тих кримських татар, які сьогодні відчувають те саме. Зрештою, у Римі є мечеть. То невже львів’яни є більшими католиками, ніж Папа?», – зауважив проректор УКУ Мирослав Маринович.

Також кримські переселенці попросили в міста, аби їм виділили місце на цвинтарі, щоб ховати людей за мусульманськими традиціями. Попередньо така домовленість була за Голосківський цвинтар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук