У Мукачеві на Закарпатті відкрили Музей меду
У Мукачеві відкрили «Медовий Дім»—своєрідний Музей меду, в якому можна скуштувати меду різних сортів, вивчити, чим корисні інші продукти бджолярства, поглянути, яким реманентом користується пасічник, побачити, який мед продукують інші країни світу та безпосередньо поспостерігати за роботою бджіл.
"Медовий дім" – одна з атракцій Медового шляху Закарпаття та входить до туристичного маршруту "Солодке Закарпаття", - повідомляє кореспондент ZAXID.NET .
Організувала Музей меду сім’я пасічників, які багато років займаються бджільництвом. Крім різних сортів меду, відвідувачі можуть побачити і численні продукти бджолярства: прополіс, забрус, маточне молочко, пилок, "бджолиний хліб", бджолиний підмор, навіть настоянку з личинок воскової молі. Окремо на стендах розміщена колекція меду з 27країн світу, яку подарував завідувач кафедри туризму УжНу Федір Шандор. "Маємо мед з Ізраїлю, Чехії, Ліхтенштейну, Індії, навіть Австралії",-- каже Людмила Переста.
Охочі можуть детальніше розглянути реманент пасічника. На іншому стелажі умістилася колекція іграшкових бджілок. Ще один пункт програми – дегустація напоїв з меду. "Зокрема, медовухи, напою, який виготовляється з допомогою бродіння меду та додаванням (або без) соків, плодів ягід, - коментує засновник музею Віктор Переста.—Ще один чудовий напій—це медовий бальзам—настій на лікарських травах, зеленому горісі, суниці. Має хороший загальнозміцнювальний ефект".
Відвідувачі Музею меду мають можливість також почути безпосередньо від пасічників, що таке мед, які властивості похідних від меду продуктів, як робиться мед та працюють бджоли. У спеціальному скляному ящику відтворено частину вулика, де справжні бджілки снують між сотами. Велетенська бджілка, вагою 40 кг примостилася і на даху Медового дому. Скульптуру виготовив ужгородський митець. У планах організаторів – створити біля будинку спеціальний майданчик з невеликою пасікою. Там проводитимуть спеціальні лекції для дітей та дорослих. на практиці демонструватимуть роботу пасічника, навчатимуть бджільництву.