У найбільшій в світі затопленій печері в Мексиці знайшли кладовище майя

СвітРоман Ганкевич, 22 лютого 201817710
У найбільшій в світі затопленій печері в Мексиці знайшли кладовище майя
фото GAM/INAH
Печера служила для древніх майя кладовищем і місцем священного культу

Вчені з Національного інституту антропології та історії Мексики знайшли 198 стародавніх артефактів і останків живих істот всередині найбільшої в світі підводної печери Сак-Актун. Серед знахідок, які вже виявили науковці, є й останки людських скелетів, пише Science Alert.

Зазначаться, що частина людських кісток, вік яких становить близько 9 тис. років, здається, мають на собі сліди вогню. Таким чином, дослідники припустили, що діяльність людини в цьому регіоні почалася на тисячу років раніше, ніж вважалося раніше. Науковці висунули версію, що печера служила для древніх майя кладовищем і місцем священного культу. Зокрема, серед знахідок учені виділяють статуетку бога торгівлі. Крім того, можливо, що місце використовувалося для жертвоприношень.

«Торговці слідували встановленими маршрутами і використовували ці місця, як ритуальні пункти паломництва. Вони робили зупинки на вівтарях і священних місцях і залишили там свій слід», - сказав на прес-конференції глава дослідницької групи археологів Гільєрмо де Анда з Національного інституту антропології та історії Мексики.

Де Анда вважає, що люди, мабуть, фактично не жили в підводній печері, але наважувалися спускатися в неї в періоди сильної посухи для пошуку води. Однак печера була нерозривно пов'язана з культурою місцевих племен були - дайвери знайшли під водою численні зразки кераміки епохи майя та інші вироби, а також структуру, яка нагадує сходи.

Всередині печери дослідники виявили також скам'янілості тварин часів останнього льодовикового періоду, в тому числі гігантських лінивців і ведмедів, а також останки вимерлої слоноподібної тварини з сімейства Gomphotheriidae. За словами вчених, печера була пасткою для тих, хто в неї з необережності впав.

До слова, печеру виявили минулого року, коли група дослідників з'ясувала, що дві великі печерні системи на півдні Мексики в штаті Кінтана-Роо - Сак-Актун і Дос Охос з'єднані між собою. Цей зв'язок шукали чотирнадцять років. Протяжність найбільшої в світі затопленої печерної системи - 347 км.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук