У приймальних комісіях вишів ГПУ виявила депутатів і чиновників
До складу приймальних комісій ВНЗ замість представників органів студентського самоврядування входили депутати обласних і міських рад. Про це заявив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Генеральної прокуратури Володимир Вишинський, інформуючи про результати перевірок щодо стану забезпечення молоді доступністю отримання вищої освіти, передає прес-служба ГПУ.
За його словами, усупереч вимогам законів до складу приймальних та апеляційних комісій деяких навчальних закладів Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Сумської областей та Києва необґрунтовано вводилися депутати обласних і міських рад, керівники департаментів обласних державних адміністрацій, підприємств, сфера діяльності яких не пов'язана з освітою, та особи, які одночасно входили до складу предметних екзаменаційних та атестаційних комісій.
«Натомість до складу таких комісій не увійшли представники профспілкових організацій та органів студентського самоврядування, як того вимагає законодавство», – зазначив він.
Окрім цього, додав Вишинський, члени приймальних комісій окремих навчальних закладів Вінницької, Донецької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської областей та м. Києва допускали неякісне оброблення документів абітурієнтів, неналежне ведення журналів реєстрації їх заяв.
У ГПУ також повідомляють, що за результатами перевірок стану забезпечення молоді на доступність здобуття вищої освіти прокурори розпочали досудове розслідування в 4 кримінальних провадженнях, складено 1 протокол про вчинення корупційного правопорушення тощо.
Нагадаємо, порушення під час вступної кампанії виявили у 15% вишів.
Додамо, що до 5 українських вишів не надійшло жодної заяви на вступ. ЛНУ ім. Івана Франка та НУ «Львівська політехніка» посіли третє та четверте місце відповідно у рейтингу вишів, куди вступники подали найбільше заяв.