У Римі українці пікетували Мін'юст на захист арештованого Віталія Марківа
Представники української громади 25 січня пікетували Міністерство юстиції Італії на захист заарештованого в цій країні військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на координатора оргкомітету «Євромайдан Рим» Олеся Городецького.
«Головною вимогою учасників акції було справедливе розслідування справи українського нацгвардйіця Віталія Марківа, який протягом 6 місяців перебуває в італійській в’язниці без жодного об’єктивного доказу його вини. На акції було озвучено багато питань до слідчих органів Італії щодо справи Марківа, лунали заклики до тіснішої співпраці італійських слідчих з правоохоронними органами України задля встановлення істини», – повідомив Городецький.
Він додав, що на акцію зібралися здебільшого представники української громади Риму та регіону Марке. Була присутня також мати Віталія Марківа.
Як писав ZAXID.NET, поліція Італії затримала громадянина України Віталія Марківа за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 2014 року поблизу Слов'янська (Донецька область).
У матеріалі газети La Repubblica йшлося, що затриманий мешкав в Італії, поїхав в Україну наприкінці 2013 року, став учасником подій Євромайдану в Києві. Після цього він вступив до одного з добровольчих батальйонів, який згодом перейшов у підпорядкування Національній гвардії. Марківа захищає відомий італійський правник Раффаеле делла Валле.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що готовий виступити зі свідченнями в суді Італії на захист заарештованого в цій країні військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа.
У травні 2014 року МЗС Італії підтвердив загибель італійського журналіста під Слов'янському. Андреа Роккеллі загинув разом з перекладачем та водієм 24 травня 2014 року біля селища Андріївка під Слов'янськом. Крім того, поранення в ході обстрілу отримав французький фотокореспондент Вільям Рогелон, який заявляв про те, що обстріли нібито з боку української армії тривали не менше півгодини по самому авто, а потім по укриттю, де намагалися врятуватися журналісти.