Захист знайшов свідків невинуватості нацгвардійця Віталія Марківа
Захист офіцера Національної гвардії Віталія Марківа, затриманого в Італії за звинуваченням у вбивстві журналіста Андреа Роккеллі, проситиме суд дозволити допит свідків в Україні. Про це повідомив адвокат нацгвардійця Раффаеле делла Валле, інформує «Радіо Свобода».
«Ми будемо просити суддю надати дозвіл на спеціальну юридичну процедуру міжнародного права, яка дозволить допит свідків в Україні. Це є одна з технічно-юридичних проблем справи», - пояснив адвокат.
Водночас, посилаючись на конфіденційність розслідування, адвокат не уточнив, чи вже готовий перелік свідків в Україні.
За словами Раффаеле делла Валле, попередній допит у справі Марківа призначено на понеділок, 17 липня.
Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleНа цьому засіданні, уточнив захисник, ще не буде розглядатися питання про вибір запобіжного заходу для Марківа.
«Ми заявимо про невинуватість затриманого. Це буде попередній допит, щоб зрозуміти, як розвивалися події», – додав він.
За словами адвоката, сторона захисту за сприяння українських дипломатів в Італії продовжує готувати матеріали, щоб довести невинуватість затриманого військовослужбовця. Італійський правник зауважив, що справа його підзахисного - надзвичайно складна, бо йдеться про факти трирічної давнини за умов складної міжнародної ситуації.
Окрім того, запит на дозвіл бути присутніми під час допиту 17 липня подали представники генерального консульства України в Мілані, але вони передбачають, що їх не допустять, зважаючи на закритий порядок слухання.
Як інформував ZAXID.NET, 30 червня в місті Болонья заарештували за підозрою у причетності до загибелі фоторепортера Роккеллі українського добровольця. Пізніше стало відомо, що мова йде про Віталія Марківа.
Консульська служба МЗС України взяла під особливий контроль справу про затримання Марківа
У Нацгвардії наголошують, що Марків не може бути причетним до загибелі Роккеллі, бо в його батальйоні не було мінометів. 24 травня 2014 року в районі селища Андріївка поблизу Слов'янська Донецької області під мінометний вогонь потрапила група іноземних журналістів. Італійський фоторепортер Андреа Роккеллі і його перекладач загинули.
На можливу причетність підрозділу Марківа до загибелі співробітників ЗМІ вказав французький журналіст. Крім того, в рамках свідчень він надав італійській поліції відеоряд, який поки не був оприлюднений.
Пізніше стало відомо, що Марків є чинним заступником командира взводу в батальйоні Нацгвардії України ім. генерала Сергія Кульчицького.