У Росії не проти перейти на безвізовий режим з ЄС одночасно з Україною
У Росії не бачать нічого поганого, якщо Євросоюз перейде на безвізовий режим одночасно і з Росією, і з Україною, заявив постійний представник РФ при Євросоюзі Володимир Чижов журналістам.
«Навіть якщо вони домовляться з тієї ж Україною про безвізовий режим і підпишуть і з нами, і з Україною одночасно безвізову угоду, я особисто не бачу в цьому нічого поганого», – сказав Чижов.
У будь-якому випадку, підкреслив він, переговори про безвізовий режим для росіян можуть бути прискорені. «Я вважаю, що переговори можна прискорити. Ми за те, щоб переговори йшли найбільш швидкими темпами», – додав дипломат.
«Переговори щодо тексту безвізової угоди можуть початися, коли сторони констатують, що всі спільні кроки реалізовані, і буде прийнято на стороні ЄС необхідне їм рішення щодо мандатів на такі переговори», – підкреслив він.
Разом з тим, голова МЗС РФ Сергій Лавров висловив думку, що низка країн в ЄС вважає, що Євросоюзу не слід переходити на безвізовий режим з Росією раніше, ніж з Грузією, Молдовою і Україною, але якщо РФ готова до цього, то чекати інших – нечесно.
«Всередині ЄС є група країн – в основному це ті, хто вступив нещодавно, — які наполягають на політизації цього процесу і кажуть, щоб там росіяни не робили в плані виконання спільного переліку кроків, їх не можна пускати в безвізовий режим раніше, ніж Грузію, Молдову , Україну», – сказав він.
Глава МЗС РФ підкреслив, що в ЄС є й ті, хто дотримується іншої позиції.
«Але серйозні хлопці в ЄС говорять: ні, давайте все-таки спиратися на реальність, якщо по суті ці кроки будуть зроблені, тоді потрібно уникати з власних політичних ув'язок», – зазначив міністр.
Наразі Росія веде переговори з Євросоюзом про внесення змін до діючої угоди про лібералізацію візових процедур, які повинні спростити перетин кордону з ЄС для російських громадян і дозволити деяким категоріям громадян перетинати кордон безперешкодно. Обговорення покрокового плану переходу Москви і Брюсселя до скасування віз було завершено на початку листопада минулого року. Перелік спільних кроків щодо переходу до вироблення угоди про безвізовий режим був узгоджений на саміті Росія-ЄС у Брюсселі, який пройшов 14 та 15 грудня 2011 року.
«Головне, щоб цей процес базувався на об'єктивній констатації того, що об'єктивні домовленості виконані з обох сторін – і з боку ЄС і з боку Росії», – підкреслив Лавров.
Він зазначив, що не має сенсу пов'язувати введення безвізового режиму для громадян РФ і для громадян інших країн.
«А просто говорити, що Росія готова, а якщо інші не готові, тому давайте чекати на інших, щоб Росія вперед не вирвалася – це вже нечесно», – сказав Лавров.
ZN.UA